Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du noen personligheter som passer til din hund?


Recommended Posts

Skrevet

Lita: En real mammadalt, tffeste ungen p堬ekeplassen som er s堥gen som bare en bortskjemt mammadalt kan v沥. Ad/hd er vel den n沭este diagnosen man kan gi hun. Oppfinnsom er hun ogs宠Hun har oppdaga gutter og vet 堳miske seg inn p堤e men sier hardt ifra n岠hun er lei.

Guest Christine
Skrevet

Mine er som disse to karene:

sh-homewardbound_t607_zps241dd280.jpg
:lol:

Milo er veldig lik Shadow. Rolig, klok og litt oppgitt over påfunn som Vegas kommer med. Han velger den raskeste og tryggeste veien, og har liksom ikke tid til å stoppe å se på ting når han lunter avgårde. Hadde han kunne snakket tror jeg han ville fortalt Vegas at det er påtide å bli voksen nå..

Vegas er helt lik Chance. Alt er spennende, og mus og lemen er spennende, også plutselig kjedelige/ekle. Vimser rundt, og blir han skremt av noe er det bort til Milo for å bli passet på. Han må utforske alt og fremstår som tøff, men innerst inn er han en liten pingle.

Katten jeg hadde for en god stund tilbake var som Sassy. Prippen og alt skulle være på hennes måte..

Skrevet

Oskar er en tenker. Han er den som helst sitter litt for seg selv og tenker på noe helt annet og vil heller ikke være med de andre barna på lek. Det er liksom de voksne som er mest spennende og har de beste samtalene.

Han smugkikker på jentene, men er ikke tøff nok til å gå bort å snakke med dem.

Hadde han gått i en skoleklasse hadde han nok vært den lille nerden som ingen skjønte seg på. Men bare de andre barna lar han være i fred, så er han fornøyd!

Mocca er den irriterende cheerleader/treningsnarkoman jenta som alltid er klar for action. Ikke redd for å si det hun mener og blir ganske grinete om hun ikke får viljen sin. Hun skal også være venn med alle og ha oppmerksomhet, får hun ikke det gjør hun ett eller annet for å få oppmerksomheten din.

Hun vil helst virke tøff og sterk, men sammen med de hun kjenner godt kan hun både være følsom og kosete.

Også er det party hver kveld og natt. Hvem trenger søvn liksom?

Skrevet

Kuma er den som står inne i gjengen, men som ikke sier noe fordi han vet ikke helt hva han skal si. Han er litt klein, men de andre liker han og har forståelse for at han heller vil sove alene i ett hjørne enn å rase på gulvet. Det er helt til det kommer en lekker dame, Kuma liker damer.

Tanuki vet jeg ikke helt enda, men han virker som den sterke, litt dumme fyren som ikke lar seg pille på nesa.

Skrevet

Grim er nabolagets fotomodell som alltid går med speil på innelomma. Han sjarmerer damene med å kaste på håret og vise frem perleraden. Alle damene vil ha han, og alle mannfolka føler seg truet av han. Han er selvopptatt og en smule overfladisk, men kan også være svært omsorgsfull. Man bør ikke kødde med kameratene hans, for han er ikke redd for å forsvare deres ære. Han oser av selvtilitt, selv om han egentlig er en pyse - men det kamufleres bak solbrillene.

Han minner meg egentlig veldig om han her: 20100523191709!Prince_Charming.jpg

  • Like 3
Skrevet

Nita: sær gammel dame, som bare er snill, men kan være streng når det trenges. Så går hun litt i sin egen verden, tenker på det som var. Kunne hun snakke, vile hun sakt ofte: sånn var det ikke før i tiden

Bella: Den rampete jenta i klassen, som lurer andre med seg å gjør galt. Når hun er med venner er det fullfart hele tiden, gjeren litt bøllete. mens hjemme er hun en kose gris (når ikke venner ser henne)

Skrevet

Ludde er en mann i 50 årene, som har ølmage og stressless. Han bor fortsatt hjemme hos mammaen sin hvor han elsker all den oppmerksomheten han kan få, og liker å bli dullet med. Blir til nøds med på turer i skog og mark, men kun om det vanker kanelboller og fanta på en av markas stuer :)

Skrevet

Jeg har bare en personlighet, men den passer veldig godt til min hund. Som en venninne av meg sa, etter å ha hilst på vofsen: "haha, dere er jo helt like, jo!"

:aww: *leserbareoverskrifteridag* :aww:

Skrevet

Kuro er litt sånn happy-go-lucky som alltid har lyst til å gjøre noe gøy. I klasserommet på ungdomsskolen er han med i guttegjengen som synes gym er gøy. Egentlig er de andre fagene også ganske spennende, men han klarer ikke å følge med fordi han sitter på bakerste rad og diskuterer hvor teite gutta i B-klassen er, eller hvor pen jenta på raden foran er. Hvis jenta snur seg og blir sint, så blir han overrasket over at hun ikke tok det som et kompliment, men gir seg. Hvis hun derimot IKKE sier noe, så skjønner han ikke at det han gjør er galt.

Hvis hans guttegjeng møter gutta i B-klassen utenfor skolen, er han en av dem som står forrest i gjengen og roper dritt. Det gjør han forsåvidt selv om gjengen ikke er med. Innad i gjengen er han en skikkelig klovn, elsker å få andre til å le, og er ikke redd for å drite seg ut ved å gjøre teite ting. Hjemme hos mor og far er han glad i å få en klem, men er mer interessert i vennene sine og damer enn å finne på ting med familien. Men han lever litt etter "ute av syne, ute av sinn"-filosofien, og hvis ikke gjengen eller damene er i nærheten, vil han gjerne være verdens beste familiegutt, han. Helt til han ser en dame på andre siden av gata.

  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)

8540446005_96ba7ff114.jpg

Min hund Frida er litt som jenta i Little Miss Sunshine. Skjønner ikke helt hva som foregår, er veldig forsiktig og beskjeden - helt til hun blir trygg på seg selv og da er det full gass.

Endret av Rotaflor
Skrevet

Heike er den snille, litt klumpete gutten som elsker alle og blir elsket av alle. Han kan også være en skikkelig ertekrok, men vil ingen noe vondt. er sosial og snakkesalig, men ypper noen bråk så er han ikke sen med å si hva han mener. Han kan også mene at han alltid har rett i det han sier og gjør, men på en sjarmerende måte. Han er kanskje ikke den smarteste gutten i klassen, men han er veldig populær hos både guttene og jentene. Han er ganske høfflig når han hilser og veldig rettferdig av seg. Liker å bruke kroppen sin, men skolearbeid og regler er ikke alltid det morsomste.

Skrevet

Odin(Schæfer): Han er en av de i den tøffe/bølle(også kalt mobberne) gjengen, men er den som er veldig tøff i kjeften også når det kommer til oppgjøres time så er han den som står lengst bak også slenger med leppa:P Kan gjerne yppe til bråk, men lar de andre(Cembo) ta seg av det.

Cembo(Rottweiler): Er den kule typen som ikke sier så mye, men veldig sånn "Du ypper ikke med kamreraten min!!".

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...