Gå til innhold
Hundesonen.no

Forskjellige typer grime


Mirai
 Share

Recommended Posts

Skal bestille en grime, men lurer litt på de forskjellige typene. Hadde en Halti til Mona og det var helt greit, men syns den kanskje noen ganger beveget seg litt oppover mot øynene.

Noen som har erfaring med grime og ca samme hodefasong som Marvel? Vil si han har en ganske standard hodefasong? :P

2013-01-30%2010.54.45.jpg

Her er de jeg har sett på:

Dogalter - ganske lik som Halti ser det ut til?

Dogmatic - lest at flere liker den pga. den ikke er enkel å "pote av" for hunden, og holder seg bra på plass

K9bridle - usikker? Ikke gjort meg opp noen mening enda tror jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde K9bridle til Kovu og var veldig fornøyd med den (selv om den ikke fungerte helt etter vår engelske treners skryt, 2-3 mnd med den i unghundtiden og hunden trakk aldri mer i bånd! Right...). Ulempen med den er at du kan ikke klipse båndet av grima uten at den faller av. Det går an å trikse det til ved å sette en krok på de to ringene bak, men den blir likevel ganske slak. Så klipse mellom sele/grime osv., eller for den del bare ha grimen på for tilvenning, er tungvint.

Nå har vi halti av denne typen, med ring under haken:

788977-10-1284473492428.jpg

Jeg synes den sitter veldig bra, og glir ikke på hodet i det hele tatt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gentle leader er helt klar min favoritt. Har også brukt Halti, men liker den ikke, da den er litt mer i veien i fjeset på en måte. Gentle leader sitter kjempe bra, bedre enn halti.

band.jpg

Her er Hera med Halti. Forskjellen er at på GL har du en klips som du kan feste for å stramme som ønsket, mens halti var mer løs på.

kaia.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har bare brukt halti selv og synes den er grei, eneste problemet var at Kodak kom seg utav den på et halvt nanosekund uansett hvordan jeg strammet og prøvde og trikse til løsninger. Varga har ikke det problemet, men om det er hunden som var smart eller grima som passa dårlig er vanskelig og si.

Ellers så er mitt inntrykk bassert på informasjon jeg har hørt og lest at det kommer ann på hodefassongen hva som er best av halti og gentle leader. På noen typer hunder sitter halti beste, mens på andre typer hunder sitter gentle leader best..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
    • Spurte aldri etter tips jeg luftet frustrasjon 😅 han begynte just læringen når jeg skrev og det var bare starten av turen med en unghund😅 men ja han lærte fort på under en uke kanskje når jeg bare dreit litt i naboen og trente. Må legge til at han heller ikke har bodd her lenge da han er omplasseringshund så man må ikke bare tenke ting før man vet alt 😊 har trent flere hunder til og gå i bånd og det er imidlertid hva de lærer av og det var det som funket på han. Min gamle hund lærte ikke sånn men det er jo personlig 😊 setter pris på dere tar dere tid til og skrive så masse uansett da! Vist dere har tips til kattejaging tar jeg det i mot 😂 det er våres store prosjekt i livet 😂 prøver og rose han når han er rolig men med engang belønningen er borte er også hunden rett med katten 😅  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...