Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tur idag! Med Mana, tanten og mamman, samt whippetene Anastasia og Benjamin! :)

Fint vær og god temperatur! Deilig.. Og når Mana ligger opp ned i sofaen med labbene i været etter tur er det et godt tegn på at hun har kooost seg! :wub:

Søt!

IMG_6328_zps418ceee1.jpg

Gal...

IMG_6331_zps94dd88f0.jpg

IMG_6332_zps3ab56796.jpg

IMG_6347_zpse725ed6a.jpg

IMG_6381_zps79651066.jpg

IMG_6384_zpsc5df10c0.jpg

IMG_6388_zps216efd17.jpg

IMG_6395_zpsab05e7db.jpg

IMG_6404_zps36213d74.jpg

IMG_6421_zpscb8f3911.jpg

IMG_6425_zps5cddd137.jpg

Tar du bilde nåååå?

IMG_6442_zpsc4f4d48f.jpg

SØT

IMG_6472_zps2930241e.jpg

*dele opp*

  • Like 4
Skrevet
ååå, så fine bilder du fikk :D Kjempe koslig at vi fikk være med på tur :D

Kan jeg låne bildene av mine pinnedyr? :)

Hihi det var kooooselig! Må flere ganger altså! Jeg har alltid tid til å klø en whippet eller to på rumpa! :wub::lol: Jeg kan sende bildene til deg. Send meg epostadressen din på PM :)

  • Like 1
Skrevet
Hihi det var kooooselig! Må flere ganger altså! Jeg har alltid tid til å klø en whippet eller to på rumpa! :wub::lol: Jeg kan sende bildene til deg. Send meg epostadressen din på PM :)

hihi, da blir de nok veldig glade :D det skal jeg gjøre :)

Skrevet
Fantastiske bilder, som vanlig!!

Mana er så nydelig, men hun er seriøst også den SNÅLESTE huskyen jeg har sett. Alle de uttrykka! :D

Haha! Det sier de alle :lol: Lurer på hvorfor :whistle:

Skrevet

Ååååå så nydelige bilder.. nydelige pinnedyr også (jeg er svak for pinnedyr jeg..) særlig det første bildet der med pinne i munnen og greier.

Og jeg er enig - tror Mana er den snåleste huskyen jeg har sett! Hun er simpelthen tegneserie-figur hun - det bildet der hun løper foran mor og tante OMG - går det an å se sånn ut :lol: !

  • Like 1
Skrevet
Ååååå så nydelige bilder.. nydelige pinnedyr også (jeg er svak for pinnedyr jeg..) særlig det første bildet der med pinne i munnen og greier.

Og jeg er enig - tror Mana er den snåleste huskyen jeg har sett! Hun er simpelthen tegneserie-figur hun - det bildet der hun løper foran mor og tante OMG - går det an å se sånn ut :lol: !

:lol:

Og ja, pinnedyr er søte de! Og disse to da, som er så smååå og så koooosete! :wub: Fikk lyst på selv jo..

Skrevet
IMG_6381_zps79651066.jpg

Fy søren, NÅ ble jeg helt forelsket, altså. For en ufattelig vakker, sjarmerende og verdig dame! DET ansiktsuttrykket! Og sittestillingen... :wub: Himmel altså.

Veldig flotte bilder. Jeg er helt forelsket i Mana, hun er så flott!

Skrevet

Så fine bilder :D Jeg blir helt satt ut av de blå øynene til Mana hver gang, men så må jeg le også, makan til snåle ansiktsuttrykk :lol:

Slektningene hennes var fine de og, og alle tre huskyene løper løse? Så gøy å se! Det gir meg håp om at min fremtidige drømmehusky også kan løpe løs :D

Skrevet

Fine bilder! Ble huskyene litt mye for whippsene? :P

Veldig langbeint, Mana :) Tror du hun bygger seg enda litt mer ut? Mor og tante er jo litt mer tett i kroppen.

Skrevet
Så fine bilder :D Jeg blir helt satt ut av de blå øynene til Mana hver gang, men så må jeg le også, makan til snåle ansiktsuttrykk :lol:

Slektningene hennes var fine de og, og alle tre huskyene løper løse? Så gøy å se! Det gir meg håp om at min fremtidige drømmehusky også kan løpe løs :D

Hehe, ja de er alle flinke til å holde seg ved oss, og lydige. Ingen av de stikker sin egen vei heldigvis, så det er håp! :P Mana er jo som en helt vanlig golden retriever med litt dårlig innkalling da, ihvertfall når vi er med andre hunder :P , men det blir stadig bedre og bedre.

Fine bilder! Ble huskyene litt mye for whippsene? :P

Veldig langbeint, Mana :) Tror du hun bygger seg enda litt mer ut? Mor og tante er jo litt mer tett i kroppen.

Hehehe, nja litt. De turte ikke gjøre så mye ut av seg, men han ene sprang med de faktisk, hihi! Så tøff og søt :P Mana behandlet de overraskende bra må jeg si! :D Ulvene var mer morsomme å løpe med :P

Og Mana bygger seg nok litt mer ut etterhvert, men hun ser ekstra tynn ut med de lange beina tror jeg. Men jeg håper jo å bygge mer muskler på henne nå når våren kommer :) Tanta er veldig bredbygd, så hun ser feit ut ved siden av, haha! Mora er og ganske slank, men lavere igjen.

Skrevet

whipsene er generelt mer sære på hvem de leker med, de vil ikke leke med fremmede hunder så mye, og så har Anastasia blitt skremt av en huskysak da ho var lita, så ho har begynt å få bygga opp selvtilliten igjen rundt dem, men ikke såpass at ho vil leke så mye :P

Skrevet

Skjønner de godt jeg :P 3 stoooore og langbeinte saker som FLYR frem og tilbake med tenna på tørk.. Hadde ikke turt å nærme meg de jeg heller :lol:

Men jeg synes de var flinke da, og ikke så pinglete ^^

  • Like 1
Skrevet
IMG_6381_zps79651066.jpg

Tar du bilde nåååå?

IMG_6442_zpsc4f4d48f.jpg

Himmel for en herlig slekt hun har!! Mor er jo bare vakker der hun sitter og tante med sin supermodel pose da *ler* Finingene. Har kikket på faren også, og Mana er definitivt lik han.

  • Like 1
Skrevet

Jøss, verden er liten. Jeg var ikke klar over at Denali var Manas tante! Herlige bilder som alltid! :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...