Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er bare å ha løst hår og skippe brillene, så blir man den peneste jenta på hele skolen!

Da jeg var liten, og så på hestefilmer, var jeg like sabla skuffa da jeg kom i stallen, og hesten ikke vrinsket meg velkommen/farvel/takk for børstingen/takk for ridingen/takk for guleroten, ei heller

I USA har de to lengder på dynene, mannen sin stopper ved hofta, og den til dama stopper over puppene

Skrevet

Og så godt som alt av kvinnfolk er ubrukelige og står bare og hyler og tripper i høyhælte sko. Eller så er de en av de superfå som kan skyte og har opptil flere våpen, kan flere former kampsport og kan løpe i 12 cm hæler (men på mirakuløst vis får flate sko med en gang de begynner å slåss... Se Resident Evil-filmene, så ser dere hva jeg mener. :lol: )

  • Like 2
Skrevet

Når man skal samle bevis på et åsted ser man alltid bedre med en lommelykt, selv om det er lyst. Så da trenger man heller ikke slå på lyset hvis det er av. :aww:

Skrevet
Eh, jeg foreslår at denne tråden bytter navn fra "Medieskapte myter" til "Filmbransjens lettvinte løsninger".

:D

Haha. Jeg følte meg litt truffet. :lol:

Skrevet
Eh, jeg foreslår at denne tråden bytter navn fra "Medieskapte myter" til "Filmbransjens lettvinte løsninger".

:D

Den burde heller heter "Sannheter om livet". :aww: Alle vet jo at det som er på TV er sant!!!

  • Like 2
Skrevet
Når man skal samle bevis på et åsted ser man alltid bedre med en lommelykt, selv om det er lyst. Så da trenger man heller ikke slå på lyset hvis det er av. :aww:

Det der har jeg alltid lurt på! Hvorfor i all verden skrur de ikke på lyset? Det finnes mange måter å skru på en lysbryter uten å ødelegge bevis

Skrevet
Det der har jeg alltid lurt på! Hvorfor i all verden skrur de ikke på lyset? Det finnes mange måter å skru på en lysbryter uten å ødelegge bevis

De driver med slikt i virkeligheten også. Både politi og vektere. :P

Skrevet

I Csi har de alltid håret løst når de skal finne DNA spor/avtrykk Osv. Den blonde Csi damen plukker opp ett langt lyst hår, men det tilhører aldri Csi damen selv :aww:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...