Gå til innhold
Hundesonen.no

Den nabo rottweileren vet dere


Ulvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Som jeg har fortalt dere om før..

Kort oppsummering for dere som ikke kjenner saken:

Utrent rottweiler som eies av mann som trolig ønsker å virke macho.Hunden er aggressiv mot alle hunder, det er ikke snakk om å snuse litt, neida, det er rett i strupen uten forvarsel. Har overhodet ikke kontroll på hunden verken med eller uten bånd(og ja den går av og til løs her i hundenabolaget). Den slet seg og drepte en hund i vår, nesten drepte hunden min i høst, hun ble stygt skadet stakkar, rotta var løs og bet henne i strupen og over hele kroppen.

Vi har snakket med eierene, de er ikke interessert i å avlive hunden eller ha en avtale med oss( ang ha i bånd, munnkurv, trening). Vi anmeldte det til politiet , men de sa vi måtte ordne opp selv.

Vel, nå for noen dager siden så angrep rotta en hund igjen! Eieren åpna bildøra og rotta spratt ut og rett på en annen hund som gikk forbi. Kjempa lenge for å stoppe hunden for de har jo ikke kontroll!!

De er så uansvarlige at jeg blir kvalm, alle som har hunder her er redde og politiet gidder ikke gjøre noe!

Har mest lyst til å drepe den bikkja selv, men DA reagerer vel politiet, og putter meg i fengsel.

Skrevet

Det er jo helt grusomt!! Kan jo ikke ha det sånn! Den hunden er jo en fare for hele området. Du får prøve å samle sammen hele nabolaget og dra en samlet gjeng ned til politiet og kreve handling. De må jo da forstå at folk er redde!

Skrevet

Som djervekvinnen sier, samle hele nabolaget og krev å få den avlivd, den er jo en fare for omgivelsene. Dere vet jo aldri om den vil angripe et barn plutselig når den går løs. Det er jo helt forferdelig.

Skrevet

Her i nabolaget har vi en nabo som ikke har store kontrollen over Scaferen sin og her om dagen kom den løpende etter Chicka løs og skulle leke, helt greit det om hun hadde vært frisk, men 42kg over en skadet rygg syntes jeg er litt drøyt, jeg ble skikkelig forbanna. :D

I deres situasjon så er jo hunden veldig agresiv og dere burde kreve hunden avlivd.

Skrevet

Hadde det vært en amstaff hadde den vell vært død for lenge sida :roll: Men rottweilere er jo også en 'farlig' rase da, rart de ikke har gjort noe.

Politiet i Norge. Eneste de gjør er å slå uskyldige mennesker med køller :D

Skrevet

Veldig trasig at det skal være slik. Ikke rart rottveileren blir sett på som en farlig hund når den får ha slike eiere. Vi har en slik hund og eier her i nabolaget også. Han blir helt rabiat når han møter andre hunder (vet ikke om den har tatt noen), men eieren takler han jo helt feil, etter min mening. River og sliter i hunden, denger den regelrett i bakken. Sist jeg traff de sprkk det for meg. Da sa jeg at jeg kom til å anmelde han om jeg så at han behandlet hunden slik igjen, og at han kanskje ville komme lengre med en annen og mer positiv metode. Da fikk jeg så ørene flagret og jeg ble kalt en del mindre pene ting. Nei, det er synd at slike skal få eie hund i det hele tatt :evil:

Skrevet

Huff ikke bra. Har det gått så langt at hunden har gjort slike store skader som du sier så bør den vel avlives. Synd at hunden må straffes for å ha fått en idiotisk eier.

Ikke rart enkelte hunderaser får et så dårlig rykte med slike eiere på frifot. Å at politiet ikke gjør noe det skjønner ikke jeg.

Enkelte skulle aldri ha kommet i nærheten av å eie en hund :evil:

Skrevet

Det beste ville vel vært å be eierne til hundene som har blitt angrepet av denne hunden, å anmelde det.

Tror det er lettere å kreve avliving for dem som er utsatt for skader/vold fra hunden.

Skrevet

vlihweklh2 bqlcoyuhbeoirv :evil:

For en DUST...

Har du hørt med vetten din da????

Kanskje hun får politiet til å høre...??

Nei det er en vanskelig situasjon..

Skrevet

Huff, dette hørtes da fryktelig ut!!! Håper virkelig dere finner en ordning! Sånt kan man jo ikke finne seg i! Jeg ville prøvd, som de andre sier, å få med flere hundeeiere og helst de som har hunder som er blitt angrepet (drept) av den hunden og dra ned på politistasjonen personlig.

Skrevet

Hallo!!! Du kan da ikke mene at politiet ikke tar anmeldelsen din alvorlig? Det høres litt rart ut. Din hund har jo tross alt blitt angrepet av denne rottweileren selv, og dermed er du i din fulle rett til å anmelde. Og dermed har politiet PLIKT til å gjøre noe med det. Om det gjerne ikke er nok tyngde i "din sak" er en ting, men hvis denne "rotten" er slik du beskriver ham, så burde det ikke være noen sak å få andre til å anmelde ham slik som f-eks eierne av den hunden som faktisk døde!!!

Hvis ikke politiet hos dere reagerer, så ville jeg rett og slett undersøkt muligheten for å gå videre med det. Avisen f.eks. og vise til at dere har anmeldt, men at intet blir gjort...

Sorry, men er dette politi i en liten bygd hvor alle kjenner alle, eller er jeg bare litt fordømmende nå??

Skrevet

En hundeeier har jo erstatningskrav på alt hunden gjør skade på.

Og en annen hundeier har rett til å kreve avlivning deresom deres hund blir angrepen av en annen hund.

Noen som forsto?

Skrevet

Huff, dette hørtes fælt ut.

Øverst i veien vår var det en fyr som hadde en agressiv Border Collie. Den var alltid løs ute i hagen deres som var uten port og den angrep Lisa flere ganger. Fyren som eide den var i militæret og det var moren som passet den. Den fikk ikke noe trening i det hele tatt. Og det var vi som fikk skylden for at den angrep :?

Du burde prøve å anmelde eieren av Rottweileren en gang til. Burde vært sånne "Animal Cops" her og.

Er det ikke noen man kan klage til, når man ikke føler at man ikke blir tatt seriøst nok av politiet?

Skrevet

ikke for å være stygg altså men du kan faktisk med loven i din hånd ta livet av hunden selv hvis du føler deg truet.(det står jo i den nye hundeloven) og det er jo noe folk kan tolke på hver sin måte den nye loven.

du kan jo bare spørre politiet om hva du skal gjøre neste gang hunden er løs og be dem lese den nye hundeloven.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...