Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan dere legge ut bilder av frampotene til whippetene deres? Mens hunden står? Jeg har prøvd å sammenligne Felix sine med et par jeg kjenner, men greier ikke å se at de er hovne på noe vis. En veterinær mente han har akropati kun ved å se på de, så jeg lurer på hvor synlig det egentlig er.

Skrevet

Bare lurer, Jatzy, aussien min, har en sånn skjev tå på den ene bakfoten. Den har aldri plaget henne, men kloa må trimmes oftere fordi den ikke blir slitt ned naturlig. Hvor vanlig er dette?

Skrevet
Bare lurer, Jatzy, aussien min, har en sånn skjev tå på den ene bakfoten. Den har aldri plaget henne, men kloa må trimmes oftere fordi den ikke blir slitt ned naturlig. Hvor vanlig er dette?

Hermes sin har alltid vært slik. De to midterste klørne peker også innover på alle potene hans, slik som på Alzenas sitt andre bilde. Tror det er vanlig.

Skrevet
Hermes sin har alltid vært slik. De to midterste klørne peker også innover på alle potene hans, slik som på Alzenas sitt andre bilde. Tror det er vanlig.

Jepp, det er vanlig. Mine 3 har også samme her på potene. :)

Skrevet
Bare lurer, Jatzy, aussien min, har en sånn skjev tå på den ene bakfoten. Den har aldri plaget henne, men kloa må trimmes oftere fordi den ikke blir slitt ned naturlig. Hvor vanlig er dette?

Amira har 3 slike tær, men alle 3 er knukket. Siden jeg har en hund som så og si aldri viser tegn til smerte, så ble det ikke oppdaget før lenge etter skaden (aner ikke når eller hvordan det har skjedd, men det har ikke skjedd samtidig). Hele leddet er knust så tåa er liksom veldig løs og klørne slites ikke i det hele tatt.

Skrevet

Takk for bilder. Felix sine er også litt småskjeve og jeg trodde det var en knekt tå den gangen jeg sjekket han. Veterinæren mente han kom til å ha så vondt at han ville haltet i så fall, men har hørt og lest at det ikke trenger å være tilfelle.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...