Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordisk vinner 2013


Yodel
 Share

Recommended Posts

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

3 titler på en helg? Er vel bare å booke inn datoen og krysse fingre for dommere da

Helsinki, er alltid i Helsinki på Helsingfors Mässcentrum

Jeg skal stille Nora Noen som vet når utstillingen pleier å starte? Er det klokka ni? Hun jeg skal reise med har eksamen torsdagen den 12, så vi tar ferja fra Stockholm torsdag kveld, og er i Tu

Er Finland sin tur, og har jeg forstått finske kennelklubbens finske sider rett så er den 14. Desember, Helsinki vinner er 13. og Finsk vinner er 15.

3 titler på en helg? Er vel bare å booke inn datoen og krysse fingre for dommere da :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selvfølgelig!! :D Takk!

Letteste måten å komme seg dit? Silja line? Leste noe om at det kun er 1 hund per lugar? noen som vet? :)

Jeg og Mali har reist sammen i samme lugar med 2 den gangen i 2009 i alle fall, og dachsfolka hadde vel 7 pr lugar ;)

Fergen er forøvrig super, kan ta med deg bikkja "overalt" der :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selvfølgelig!! :D Takk!

Letteste måten å komme seg dit? Silja line? Leste noe om at det kun er 1 hund per lugar? noen som vet? :)

Jeg og Mali har reist sammen i samme lugar med 2 den gangen i 2009 i alle fall, og dachsfolka hadde vel 7 pr lugar ;)

Fergen er forøvrig super, kan ta med deg bikkja "overalt" der :)

Jeg vet ikke reglene, men det er i alle fall ikke 1 hund pr lugar. For jeg kjenner en finne som titt og ofte har 5-8 hunder i lugaren :) og det er ikke bare små hunder heller :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Det er supert og vite at dette er en fin hundeferje! Da er det bare å planlegge, og se om mannen er med på det :P

Edit: tar man båten til Åbo eller Helsingfors? og hva er sånn ca.pris for båten (2.pers, 1 bil)? ca 1500-2000 en vei eller?? Kjørt denne båten før, men da var det uten hund og med en helt annen lugartype enn jeg har planer om å booke nå :P

Edit 2: Hvis man gidder å lete litt, finner man jo det man vil ha svar på som regel.. 2700,- fikk jeg for tur/retur inkludert 1 lugar og 1 bil. Ikke så gal pris det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Jeg og hundene har bestemt at det blir tur! Ja for til da skal jeg faktisk være frisk og vi skal på tur for å kose oss. Kommer til å ta det som en liten "ferie" og reise bort noen dager før utstillingen og være til dagen etterpå eller 2 dager etter. Begge hundene skal stilles :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...