Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

Jeg ? #1220507)

Hahah, har 20 shelti kull nå :P hahaha, vet det er teit, men må blir kvitt hunder

I hekkan, hvor mange hunder har du egentlig?! Det er jo en hel dagsjobb å styre med alle de der :lol:

Skrevet

Jeg ? #1220507)

Hahah, har 20 shelti kull nå :P hahaha, vet det er teit, men må blir kvitt hunder

Stalking complete xD

Jeg har mange hunder, men jeg vil ligge i toppen så da må jeg vel. Men det går fint, går kjapt unna når man sitter å ser på noe samtidig :) Har ei venninne som har en litter liste som er langt som ett vondt år.

Skrevet

I hekkan, hvor mange hunder har du egentlig?! Det er jo en hel dagsjobb å styre med alle de der :lol:

har 258- men har begynt og selge ut da :P ja det er en dagsjobb, er en grunn til at nesten aller er låst, :P så tenkte jeg skulle komme meg under 200 i hvertfall :)

Stalking complete xD

Jeg har mange hunder, men jeg vil ligge i toppen så da må jeg vel. Men det går fint, går kjapt unna når man sitter å ser på noe samtidig :) Har ei venninne som har en litter liste som er langt som ett vondt år.

jeg har hatt 30 kull :P hahha,

Skrevet

Jeg ? #1220507)

Hahah, har 20 shelti kull nå :P hahaha, vet det er teit, men må blir kvitt hunder

La deg til som venn :)

Jeg prøver å ha noen hunder åpen hele tiden. Jeg satser ikke på en spesiell rase sånn egentlig, har mange forskjellige :P

Skrevet

Her går det så det suser, gjorde godt å ha litt pause de ukene venninna mi var her :)

Var heldig å fant en gjeng sheltier med 1.5 MP til 100k hver - alle 85-99 dager gamle og med god level, jaja den kunne vært litt høyere, men jeg sier ikke nei takk til slikt :D

Skrevet

Låst opp nesten alle, bortsett fra 38 valper :)

Nytt prosjekt på gang! Intelligence- og speed-BC, strength får vente til senere :ahappy:

Jeg tenkte på å gjøre det jeg også, men så har jeg så mange at jeg lot det være :P

Skrevet

La deg til som venn :)

Jeg prøver å ha noen hunder åpen hele tiden. Jeg satser ikke på en spesiell rase sånn egentlig, har mange forskjellige :P

så det :) jeg prøver og ha en rase opp hele tia :P heheh, men må trappe ned før jeg åpner resten av rassene :)

Skrevet

Random quote

Hadde du sett deg villig til å åpne hannhunden jeg sendte request på til tisper over lvl 50 i dag? :innocent:

Jeg har noen gamle tisper jeg gjerne skulle avla ut, men har ingen gode dilute-hanner å pare de med :lol:

Skrevet

Hadde du sett deg villig til å åpne hannhunden jeg sendte request på til tisper over lvl 50 i dag? :innocent:

Jeg har noen gamle tisper jeg gjerne skulle avla ut, men har ingen gode dilute-hanner å pare de med :lol:

Det kan jeg sikkert :) Skal legge han til level 50 nå.

Skrevet

Paring mellom 1.630 og 1.362, begge level 59.
Bare jeg som reagerer på at kullet ble 1.318 eller har level virkelig så mye å si i forhold til multiplier?

Edit:
Kullsøstra ble paret med samme hannhund, hun er level 62 og gav 1.330
(begge etter stell første dag)

Skrevet (endret)

Hunder på level 59 gir ikke mer MP enn rundt det du har der ja. Mener å huske at tulip blant annet har forklart at MP kommer av levelen til hunden. Jeg parret level 83 x 82 i dag og valpene starter med 1.503x MP når de er gen testet, vaksinert og stelt med. Begge foreldrene har 1.412x MP. Har en hannhund på level 88 som jeg venter på at rette tispa skal dukke opp til, tenker hun skal ihvertfall være level 85, men helst høyere.

Øvre sikt av 60 gir 1.4x og det meste jeg parrer hvor begge foreldre er over level 70 blir 1.5x valper.

Endret av MissHeike

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...