Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det dumt å ta på en alarm feks. på mobilen og å sette den på ring hver time? Og når den ringer tar jeg med valpen ut på doturer?

Men lærer da hunden at den kun skal på do kun etter at alarmen ringer? Og at det er veldig uheldig senere når den vokser til? At hunden da "venter" på at alarmen skal ringe fordi da skal den på do? Tenkte på etter den er ferdig dotrent og blitt større valp.

Tenkte bare at det er fort gjort å "glemme" tida med do når man skal feks. en gang i timen? Da jeg er litt glemsk av meg :P

Vet jeg skal ta ut valpen på do etter at den har spist, lekt, sovet ol.

Dårlig formulert her da men men :P

Overskriften er endret, minner om at overskrifter skal være beskrivende for emnet. Moderator, Kaja

Skrevet
Vet jeg skal ta ut valpen på do etter at den har spist, lekt, sovet ol.

Det holder i massevis å holde seg til den regelen der. Valper blir ikke fortere stuereine om man tar de ut en gang i timen, liksom.

Ikke bekymre deg og LAG problemer som ikke er der :). Ta det med ro, slapp av - har du ikke greid å oppdra en hund allerede? Det går nok fint med neste også, skal du se.

  • Like 1
Skrevet

Skjønner ikke hva du skal det for :P Og ja, det kan hende hunden da vil forbinde alarmen med å skulle gå ut. Tror det lureste er å holde seg til regelen om å lufte etter søvn, lek og mat :)

Skrevet

Valpen her hadde jeg ingen faste "times" intervaler på, men tok han ut etter lek, spising, soving osv. Klokka ringer 7 om morningen, og siden det første jeg da gjorde var å ta han ut, så ble det til at var jeg litt treg om morningen etter at klokka ringte, så gav han lyd fra seg. Men nå (han er 4,5 mnd) så kan jeg bare skru av klokka og sove videre, han våkner når klokka ringer, men om jeg ikke gir tegn på å stå opp, sover han videre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...