Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det dumt å ta på en alarm feks. på mobilen og å sette den på ring hver time? Og når den ringer tar jeg med valpen ut på doturer?

Men lærer da hunden at den kun skal på do kun etter at alarmen ringer? Og at det er veldig uheldig senere når den vokser til? At hunden da "venter" på at alarmen skal ringe fordi da skal den på do? Tenkte på etter den er ferdig dotrent og blitt større valp.

Tenkte bare at det er fort gjort å "glemme" tida med do når man skal feks. en gang i timen? Da jeg er litt glemsk av meg :P

Vet jeg skal ta ut valpen på do etter at den har spist, lekt, sovet ol.

Dårlig formulert her da men men :P

Overskriften er endret, minner om at overskrifter skal være beskrivende for emnet. Moderator, Kaja

Skrevet
Vet jeg skal ta ut valpen på do etter at den har spist, lekt, sovet ol.

Det holder i massevis å holde seg til den regelen der. Valper blir ikke fortere stuereine om man tar de ut en gang i timen, liksom.

Ikke bekymre deg og LAG problemer som ikke er der :). Ta det med ro, slapp av - har du ikke greid å oppdra en hund allerede? Det går nok fint med neste også, skal du se.

  • Like 1
Skrevet

Skjønner ikke hva du skal det for :P Og ja, det kan hende hunden da vil forbinde alarmen med å skulle gå ut. Tror det lureste er å holde seg til regelen om å lufte etter søvn, lek og mat :)

Skrevet

Valpen her hadde jeg ingen faste "times" intervaler på, men tok han ut etter lek, spising, soving osv. Klokka ringer 7 om morningen, og siden det første jeg da gjorde var å ta han ut, så ble det til at var jeg litt treg om morningen etter at klokka ringte, så gav han lyd fra seg. Men nå (han er 4,5 mnd) så kan jeg bare skru av klokka og sove videre, han våkner når klokka ringer, men om jeg ikke gir tegn på å stå opp, sover han videre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...