Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull IV, Australsk Kelpie valper ventes uke 1


Recommended Posts

Skrevet

Kennel DeepEyes venter neste kull uke 1 2013.

Dette er ett samarbeids kull som kommer til å bli født hos en god venn av meg, men vil også få oppfølging fra meg i valpetiden med mer.

Ettersom dette ser ut til å bli ett ganske stort kull er det mulig åpent for flere seriøse valpekjøpere.

Mh til begge foreldrene finner du her. Du finner også alle Ilo sine søsken sin MH på SKK Hunddata.

Mor er: Tullarbackens Ilo

304718_10151256924750499_1767065854_n.jp

HD-A, AD-A, Full og korrekt bitt.

(halvsøster av Talli for dere som kjenner henne på sonen)

Hun er B-godkjent redningshund. Har vært oppe til A-godkjenning, og skulle ta den på nytt kort tid etter (halset istedet for å melde på en fig og måtte derfor ta prøven på nytt). "Desverre" ble fikk hun løpetid og ble parret. Så det blir ny godkjenningsprøve etter valpene.

Hun har også 2 cert på utstilling, er stilt minimalt.

285585_10151278346235499_1728875814_n.jp

Far er: DKUCH NordV08 LP1 Skovfarmens Blue Cloud

392017_10152331317480072_1396930099_n.jp

HD- A/B, AD- A, fullt og korrekt bitt.

Eieren er ikke så aktiv da andre ting har opptatt livet etterhvert (og ekstreme konkurranse nerver). Men en hund jeg har hilst flere ganger og falt direkte for. Kjempe fin å jobbe med. En gentleman.

Han har søsken som er service hund og heimevernshund i Danmark.

Han har ett kull etter seg. Resultatene fra søsken og tidligere kull kan ses på hjemmesiden min.

Cacib i Danmark og Tyskland.

481796_10152331317395072_144820587_n.jpg

Dette er ett sammarbeidskull. Det er Hilde som velger valpekjøpere, men dere kan gjerne kontakte meg for mer informasjon også eller formidle kontakt videre.

Jeanette kontaktes mail eller pm: [email protected]

Hilde: [email protected], TLF: 920 98 202

skjermbilde-2012-10-03-kl-22-39-11.png?w

Skrevet

Ååååå, kelpier er så flotte. De ser liksom ut som skikkelige hunde-hunder <3 Det kommer vel valpebilder her også selv om det er samarbeidskull? *puppy eyes*

Skrevet
Ååååå, kelpier er så flotte. De ser liksom ut som skikkelige hunde-hunder <3 Det kommer vel valpebilder her også selv om det er samarbeidskull? *puppy eyes*

Bare på hjemmesiden min eller FB.

Skrevet (endret)

Lykke til med kullet :)

Red: Såg ikke at dette var kjøp/salg side, så fjerner opprinnelig innlegg! Sorry.

Endret av Shlush
Skrevet
Oh nooo!!! *snu og springe fort ut av tråden igjen*

Jeg har allerede snust på peneste Ilo :angel: Hun virker som en knall tispe altså, hadde kontakt med Tullarbacken (Ilo's oppdretter) angående dette kullet. Men tror det er mange på valpeliste der?? Og Det er vell bittelitt tidlig for meg, desverre :twitch: Men blir spennende å følge kullet da!!

Ta kontakt med meg eller Hilde på PM, mail eller tlf om du er seriøst intressert i kullet.

Av ulike årsaker legger jeg ikke ut detaljer om avl her på sonen lengre, så vil man vite mer så ta kontakt via andre kanaler eller info på hjemmesiden.

Skrevet
Trodde du hadde funnet kull og alt jeg? Selv om man vel ikke er garantert noe før valpene er født...

Tar dere slikt på PM e.l. og ikke her i kjøp og salg så hadde det vært veldig hyggelig :)

Skrevet

Jeg ser Diesel har en 3 på skudd. Er det ikke en fordel at Kelpie har 1, til nøds 2 når de skal gå i avl? Jeg spør av nyskjerrighet og fordi dette er noe jeg er opptatt av selv :)

Skrevet
Ta kontakt med meg eller Hilde på PM, mail eller tlf om du er seriøst intressert i kullet.

Av ulike årsaker legger jeg ikke ut detaljer om avl her på sonen lengre, så vil man vite mer så ta kontakt via andre kanaler eller info på hjemmesiden.

Jeg ser Diesel har en 3 på skudd. Er det ikke en fordel at Kelpie har 1, til nøds 2 når de skal gå i avl? Jeg spør av nyskjerrighet og fordi dette er noe jeg er opptatt av selv :)

Se over.

Dette er forøvrig en kjøp og salg tråd.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...