Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva med litt lp trening?


Recommended Posts

Skrevet

Øhm… Viser seg at jeg surrer. Mandag er ingen god dag for meg. Men fredag kan jeg om noen er interessert da?

Guest Michellus
Skrevet

Tja, jeg vet ikke :P Hehe.. Vi har jo GG-hallen i Ås, plassen ved stedetjegikkehuskerhvaheter der konk.gruppa trente en stund, eeeeeellers er det vel noen fine plasser i Ski og Langhus jeg ikke vet om :)

Edit: Hva er for sent for deg på fredag da? Jobber til seks, er hjemme ca halv åtte :)

Skrevet

Teita! Men okei, fredag istede?

Edit: Michelle kan ikke fredag da. Blir det bare deg og meg kan vi jo likesågodt ta det på langhus liksom. :P

Edit2: På langhus er det store fine grusbaner man kan trene på hvertfall. Rett ved Vevelstad stasjon. Men de er vel ikke lyst opp så sent.

Guest Michellus
Skrevet

Men hva med å gå helt crazy bananas og ta både mandag og fredag da? :D *Savneråtrenemednoen*

Edit: Jeg kan forresten også på dagtid i morgen og tirsdag :)

Skrevet

Jeg trooor jeg kan bli med mandag kveld, men kan ikke garantere. Kommer litt an på når det blir i så fall.

Ved GG-hallen funker det ikke å trene, der er det skøytebane nå (bokstavelig talt altså! Selv om det føltes litt ut som om det var skøytebane på gangveiene også da jeg gikk hjem fra togstasjonen nå nettopp). Og på gressbanen er det masse tung, våt snø. Det samme tror jeg gjelder veldig mange andre steder her i området. :P

Skrevet
Mjaaa. Vet ikke. Har planer om å se tegnefilm og ete godis på søndag. :aww:

Slask. Du kan jo jobbe for meg? :angel: Kan ikke huske når jeg sist hadde en lillejulaften fri. Men du kan jo i det minste komme en liten tur og underholde oss med litt rutetrening? :whistle:

Skrevet
Slask. Du kan jo jobbe for meg? :angel: Kan ikke huske når jeg sist hadde en lillejulaften fri. Men du kan jo i det minste komme en liten tur og underholde oss med litt rutetrening? :whistle:

Mobber du teknikken min eller?

Men jæ, kanskje. Hvis du plukker oss opp. :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...