Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har i stua en lang vegg. På ene siden er spisestua og en svart seksjon. På andre siden skal tv'n henge. Mellom disse to er det ca 1,5meter og her trenges det noe fint på veggen.

Langs gulvet har vi tre hundesenger så veggen blir dermed ganske åpen.

Noen som vet hvor man kan finne noe fint?

Skrevet

Har det samme problemet her. Finner ingen bilder som er store nok, og hvis man kjøper en plakat eller lignende så koster det ca. 3000 å ramme det inn. Vi har også tenkt på å kjøpe 2 store bilder å henge ved siden av hverandre, evt. ett stort speil med ramme, men enda ikke funnet noe som passer "perfekt". Men nå kan det jo hende dere ikke trenger ett så stort bilde som oss da ;)

Skrevet (endret)

Oooh, forkortelsen min er nesten samme som Sandy sin! :P

Kjøpte det på etsy! Var inne og kikket på artisten, hun hadde ikke noe særlig igjen. Men kanskje man kan ta kontakt med henne og spørre om hun har noe på gang? Ser også at de bildene som er der, er dyrere enn vårt. Vi fikk vel vårt til 1500-ish inkludert frakt med DHL.

Edit: Her er det jo noe å kikke på, kanskje?

Og her.

Endret av SoppenCamilla
  • Like 1
Skrevet

Jeg har fototapet, min har størrelse på 1,80 meter i bredden og høyden er standard gulv til tak, jeg er veldig fornøyd med det. Du kan enten kjøpe ferdig eller bruke egne bilder.

Linken er bare et eksempel, jeg kan finne noen flere viss det er interesse, i Tyskland er det som oftest billigere å få laget egne bilder.

http://tapetkunst.dk...ele/31-diverse/

Edit: man kan bestille forskjellige bredder. Der jeg bestilte er alt delelig med 60 cm da det er bredden per "lengde"/rull.

  • Like 1
Skrevet

Så syykt fint det var med fototapet! Jeg vil ha en eventyraktig skog på den ene veggen på soverommet mitt ... Jeg vil, jeg vil!

  • Like 1
Skrevet (endret)

Jeg har fått i gave et bilde fra hytta der man ser Sølenfjellet i helt klart vær og setra som hører til området. Det ble forstørret betraktlig og lagt på lerret. Det er veldig koselig! Jeg skal gjøre som SEC foreslo også, å få opp noen av hundene. I store og små utgaver :) Ellers har jeg fått et digert puslespill av en alv som sitter på en lilje i lilla skumringslys og speiler seg i vannet. Paspatur og ramme rundt det hele. Ble veldig typsik meg og garantert derfor nettopp jeg fikk dette :P

Puslespillet er kjøpt på nett.

Har også to puslespill til men de skal jeg pusle selv. Det ene har motiv fra trange gater i italia med idylliske spisesteder ute, alt det typiske italienske vi synes er så eksotisk. Og et med utsikt over sjøen. De er store og også kjøpt på nettet.

Endret av LXT
Skrevet

Så syykt fint det var med fototapet! Jeg vil ha en eventyraktig skog på den ene veggen på soverommet mitt ... Jeg vil, jeg vil!

Jeg syns det gir en god stemning. Jeg har også hatt lyst til å lage en fototapet av den GD jeg hadde, hadde vært veldig majesteisk med henne på en vegg (sittende, kanskje litt skrått forfra eller direkte forfra), antagelig 1,20 meter bred. Jeg bare dessverre ikke noen gode nok bilder:-(

Men neste gang da..

Prøver å sette inn et bilde her for første gang, håper det kommer frem. Bildene er dessverre veldig utydelige ser jeg, kvaliteten av tapeten kommer dessverre ikke frem, jeg syns kvaliteten er bra, men da skal jo selvfølgelig bilde som man bruker være av veldig høy kvalitet for at det skal bli bra siden det forstørres så mye.

Jeg valgte motivet utifra fargene og stilen som jeg syntes skulle passe med innredningen, men mange ganger kan jo en skikkelig kontrast også gjøre seg skikkelig bra.

Edit. Har nå funnet ut hvordan bildene mine kan settes inn:-)

veggen.jpg?t=1354726739

P1010089.jpg

P1010088.jpg

Skrevet

Jeg liker de største bildene til IKEA. Hadde det av eiffeltårnet, men det ble igjen hos eksen siden vi kjøpte det til en spesifikk vegg. Likte også det de hadde av et tre i Hyde Park eller no, var svart hvitt med et spesielt lys på treet, helt hvitt :) Men akkurat når jeg skulle kjøpe det var det gått ut av produksjon :(

Skrevet

Her ser man veggen (se bort fra rot og TVn skal henges opp)

post-1164-13547998575585_thumb.jpg

Likte bilde til SC (ble likt SEC ja )

Så lurer på å finne noe sånt. Greit å ha noe som gir litt liv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...