Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingvilds EFIT 1/12-12


Ingvild
 Share

Recommended Posts

Jeg tok ikke bildene til samme tidspunkt hver time i dag, men det ble sånn omtrent et bilde i timen i alle fall!

Dagen startet 0700 i dag, da spiste jeg resten av gårsdagens matpakke og skrapte den første luka i adventskalenderen min. Den har jeg fått av mamma forresten - hun sender rundt til både meg, mormor, morfar, søsteren og svogeren min så vi skal ha noe hyggelig å holde på med i adventstiden. Planen min er å vinne en halv million, det hadde vært helt greit.

8236144162_ce6818b8be_z.jpg

I åtte-tiden var vi ute og trente lydighet. I mørket.

8236144768_30676c4e87_z.jpg

Litt før ni gikk vi hjem igjen, og tok turen over jordene så Geogebra kunne få løpe fra seg litt. :)

8235081697_0cdf797138_z.jpg

Ti over ti var jeg på vei til skolen.

8235082251_22c2733268_z.jpg

I elleve-tiden satt jeg mutters alene på datasalen og jobbet, og så ut på det fine vinterværet som jeg gikk glipp av...

8235082735_ff06b35309_z.jpg

Sånn i tolv-tiden satt jeg fremdeles og jobbet med gruppeinnlevering.

8235083141_53cf15314e_z.jpg

Og det gjorde jeg jammen meg i ett-tiden også. Men mat må man ha!

8235083541_e4c907f20d_z.jpg

Sånn halv tre-ish tok jeg en liten pause for å fylle på vannflaska mi og ta bilde av mine kjære nesnalobber i trappa.

8236147760_58af26c267_z.jpg

Litt over halv fire ruslet jeg over campus, hvor noen Blæst'n-folk testet ut isen på andedammen.

8235084251_5b3773f8fe_z.jpg

Juletretenning i Ås sentrum med gløgg og pepperkaker og tre hyggelige gutter som etterpå insisterte på at vi skulle på julepyntshopping. :)

8235084955_05cda5e883_z.jpg

På vei hjem i fem-tiden, og går selvfølgelig langs et jorde, for jorder er det eneste vi har her på Ås.

8235085431_186ed77646_z.jpg

I seks-tiden spiste jeg middag med passelig innhold i glasset til.

8235085783_e06c7821a5_z.jpg

Sånn rundt sju eller noe syntes Geo jeg var kjedelig og teit.

8236149890_5daf8c84bd_z.jpg

I halv åtte-tiden la jeg opp til skikkelig 1. desember-lørdagskveld med verdens beste julebrus, gode pepperkaker og Love Actually (som jeg riktignok enda en gang bestemte meg for at jeg ikke liker).

8236150194_1818fa1784_z.jpg

I ni-tiden: Film og korssting.

8235086861_d59eedbd44_z.jpg

Og nå har Geo sagt god natt. På tide å finne sengen nå - i morgen venter nok en dag på datasalen...

8235087173_68f47ca95d_z.jpg

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker bildene dine. Og jeg ble veldig nysgjerrig på hva du skal med det broderi-greiene? Vil du komme med en bakgrunnshistorie? Jeg følte veldig for å brodere en sånn der til meg selv, og henge over skolepulten min.

Og jeg er forelsket i Geo.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er også litt nysgjerring på det broderiet. "God planlegging gir flere timer i døgnet"

*henges over sengen*

Koselig med julesteming i gata da, det likte jeg. Og lobber! Det hadde jeg da jeg var liten også. De var fine de :)

Fine bilder, som alltid ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg klarer aldri å vente med å skrape de flaxloddene. :icon_redface:

Du tar så kule bilder, selv om det er efit, så er alle bildene interessante å se på. :ahappy:

Geo er like pen som alltid. ^^

Tusen takk! :ahappy:

Å ikke finne ut før på julaften om man har vunnet en halv million eller ikke er jo halve moroa! Nå har jeg noe å se fram til hver dag, det er kos. :)

Jeg liker bildene dine. Og jeg ble veldig nysgjerrig på hva du skal med det broderi-greiene? Vil du komme med en bakgrunnshistorie? Jeg følte veldig for å brodere en sånn der til meg selv, og henge over skolepulten min.

Og jeg er forelsket i Geo.

Jo nå skal du høre. Jeg er jo halvveis pensjonist, så selvfølgelig sitter jeg og broderer om kveldene. Det er en julegave til to av de minst strukturerte menneskene jeg kjenner, fra meg selv som liker å planlegge alt. Til slutt skal det se omtrent slik ut:

536b0a7c-d2cc-4335-a0ff-8d200416e8b6_org_medium.jpg

Det er i grunnen gøy å brodere! Tar forbausende lang tid da, men det krever liksom ikke så mye hjernekapasitet, så det er en fin ting å gjøre mens man ser tv-serier og film.

Og Geo er :heart:

Dødskule bilder, syntes det var en kjempefin kvalitet over dem. Minnet om bilder man finner i en katalog ;)

Også ser det ut som en innholdsrik dag!

Takk for det. :)

Tja, innholdsrik og innholdsrik. En del skole i alle fall, og en god del kos også. Viktig å balansere litt. :aww:

Enig med SE, ser litt ut som "katalogbilder", og da mener jeg det positivt! Du har virkelig øye for å fange øyeblikket og stemningen med bildene dine :ahappy:

Produktiv og koselig dag, så det ut til :yes:

Så hyggelig sagt! :ahappy:

Jeg er også litt nysgjerring på det broderiet. "God planlegging gir flere timer i døgnet"

*henges over sengen*

Koselig med julesteming i gata da, det likte jeg. Og lobber! Det hadde jeg da jeg var liten også. De var fine de :)

Fine bilder, som alltid ;)

Selv ikke god planlegging kan gi flere timer i døgnet er jeg redd. :( Selv om det kanskje kan oppleves slik!

Nesnalobber er helt fantastisk! Har vokst opp med det, og i fjor fikk jeg ta over et par som er litt for små til mamma. Jeg elsker dem, det er som å gå med tøfler, også er jeg alltid perfekt temperert på føttene.

Fiiiine Geo..! Kommer ikke over at han begynner å bli en mannemann.. han som var så liiiten :wub: Og ja, fine bilder! :D

Jeg syns fremdeles han er ganske liten jeg, da. :P Må lære meg at kelpie er en nokså liten rase. Egentlig er det jo en helt perfekt størrelse. Han er liten nok til å sitte på fanget, men stor nok til å kunne brukes fysisk og ta seg fram i terrenget.

Jeg er helt seriøst fortsatt sjokkert over Geo. Han har fått meg fra en "kelpier er sikkert ok de.." mood, til "OMFG, SE PÅ DEN HUNDEN! KELPIE-KELPIE-NAM-NAM" :wub:

Haha! Han er jo litt søt, da. :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo nå skal du høre. Jeg er jo halvveis pensjonist, så selvfølgelig sitter jeg og broderer om kveldene. Det er en julegave til to av de minst strukturerte menneskene jeg kjenner, fra meg selv som liker å planlegge alt. Til slutt skal det se omtrent slik ut:

536b0a7c-d2cc-4335-a0ff-8d200416e8b6_org_medium.jpg

Det er i grunnen gøy å brodere! Tar forbausende lang tid da, men det krever liksom ikke så mye hjernekapasitet, så det er en fin ting å gjøre mens man ser tv-serier og film.

Fantastisk! :lol:

(Skal du brodere fuglen også? I så fall har du skills.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...