Gå til innhold
Hundesonen.no

To små marsgriser og en gjeng med kaniner.


Recommended Posts

Skrevet

Trønderne er kjent for å kunne være stae og hissige ja, akkurat som folka der? :lol: Marco og Marcus er hvertfall bare helsøte, men de er jo nesten for bebiser å regne enda.

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jammen på høy tid å oppdatere tråden her. Som forventet så kom ikke kullene før i påska, enda de gikk med hankanin hele vintern. Hvordan jeg gjør det nå til vintern er jeg litt usikker på - skulle gje

De tre små damene er nyeste tilskuddene til Støen Øvre gård. Frøken og Rose har jeg overtatt fra Margretedatter, de er to små nydelige marsgriser med masse personlighet. Rose er litt forsiktig av s

Ååå, fine fine grisene! Også med den boltre plassen da, heldige små damer en gang skal jeg ha marsgriser igjen!

Skrevet

Jeg kan informere om at å skille to hankaniner som begynner å få kaktus under armene er veeeeldig mye enklere enn å skille to hunder :lol: Skilte gutta i går, men skulle endre hele bingesystemet i dag, og de kom sammen, først satt de å spiste på samme brødbit, og så brått føyk de rundt som en stk svart pelsball - men ingen skader, og var bare å sette møkkegreipet mellom dem og dytte ene til ene kanten og andre til andre. :lol: Fineste smågutta som begynner å bli voksne :wub:

Marsvinhybelen:

8206917436_717284ccd4.jpg

Det som ligger på gulvet er vedavkapp som de gnager på og flytter på og styrer med. :)

Marco, Darla og Harmony bor her:

8205831975_0cf46b0d00.jpg

Mens resten bor her:

8205831183_e63e64b30f_z.jpg

Skal få laget meg noen ordentlige høyhekker til dem av noe firkantnetting som ligger igjen etter at det sist var kaniner på gården her, sånn ca for 34 år siden. :lol:

  • 7 months later...
Skrevet

Jammen på høy tid å oppdatere tråden her. Som forventet så kom ikke kullene før i påska, enda de gikk med hankanin hele vintern. Hvordan jeg gjør det nå til vintern er jeg litt usikker på - skulle gjerne hatt gutta sammen med noen jenter hver, men de har jo ikke gått sammen i sommer vår/sommer - logisk nok. Så må nok ha noen ekspertråd på hvordan/når sette dem sammen uten at jentene blir plaga for mye.

Desverre har det ikke lyktes å få til ordentlige luftegårder i sommer, rett og slett fordi det er for mye annet som må prioriteres. Så de bor i alt forsmå utebur, men bytter litt på en mobil løpegård (under oppsikt) og er i det minste ute. Neste vår er jeg forhåpentligvis i myyyyyyye bedre form og kan bruke litt mer tid på dem igjen. :ahappy:

Noen kjappe bilder - uredigerte testbilder med kitlinsa på kamera og kun autoinstillinger og blitz - kløøøøør i fingra etter å redigere, men nei, tillot kun litt oppskarping for å se hvordan kameraet taklet jobben selv.

Guttaboys, hadde 13 igjen her i går, men reiste to i dag som skal bli mer eller mindre frittgående innekaniner :D

9251263610_4caca23d05_c.jpg

9248477481_df9caa5678_c.jpg

Elsker fargen på den viltbrune (grå?) her. Desverre ville han virkelig ikke komme frem med fremmedfolk tilstede, så fikk ikke prakket på dem ham. :aww:

9251253070_8e57aa2ec3_c.jpg

Frøken viser meget motvillig frem nye leiligheten til henne og Rose. Rose nekta. Kamera er FALI!

9248466655_864b16f777_c.jpg

Flaut nok husker jeg ikke hvem som er hvem av hunnene... :icon_redface: Har en lapp en plass med ørenr og navn, men den ligger en veeeeeeeldig lur plass, for tenk. :aww: Men hun her er parret opp med Blåmann, så håper på noen nydelige små om 3-4 uker. :wub: Hun har derfor fått enebolig øverst i firemannsboligen. :aww: Med smågrisene som nærmeste nabo.

9251242096_d3f1a6e454_c.jpg

Frk. Nederst har også fått eneleilighet - dvs nesten, for naboene kravler gjennom høyhekken for å besøke henne.

9251237466_cbdb264305_c.jpg

Naboene:

9251232998_ed2ef699ee_c.jpg

:lol: (forøvrig Lill sine to dette, de bor her til de får anledning til å hente dem)

Dett var dett for nå.

Flere kommer når været spiller litt mer på lag, og jeg har ordentlig minnekort og kan kose meg med redigering etterpå. :lol:

  • Like 3
Skrevet

Ble Nikon D3200 :) Så langt fornøyd med det, men får ikke installert programvaren som fulgte med, så spent på om PSEen min klarer rawformatet. Men den tid den sorg. Gleder meg til finvær og flere fotoshoots av kaningjengen :D

  • Like 1
Skrevet

Fineste Rose! Savner dem litt nå når vi er på hytta! Her hadde de det så fint som ett marsvin kan ha det. Takk for at du tar så godt vare på dem for meg Raksha!

Skrevet

Jeg elsker å se bilder av marsgrisene og kaninene :wub: Du planlegger ikke skikkelig marsvinflokk også da? :D

Hihi fikk spørsmål om det i dag, faktisk, om jeg ikke skulle ha bebiser på marsvina også. Men nei, tenker go'jentene får leve fritt uten mer ungestyr her. De skal bli gamle og grå pensjonistmaskotter de. :wub:

Fineste Rose! Savner dem litt nå når vi er på hytta! Her hadde de det så fint som ett marsvin kan ha det. Takk for at du tar så godt vare på dem for meg Raksha!

Takk. Kommer flere bilder av dem etterhvert altså - desverre så går de ikke på gress akkurat nå. Men de får gress hver dag, og persille. MÅ HA PERSILLE. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Takk. Kommer flere bilder av dem etterhvert altså - desverre så går de ikke på gress akkurat nå. Men de får gress hver dag, og persille. MÅ HA PERSILLE. :lol:

Definitivt det viktigste i livet til en marsgris! Har bonden skjønt at de har kommet for å bli :P

Skrevet

Definitivt det viktigste i livet til en marsgris! Har bonden skjønt at de har kommet for å bli :P

Yep :lol: Får hjemmedyrket persille nå tilgomed. :ahappy::lol: Yep - tipper han skjønte det fra dag en. Tilogmed klar på at de skal få bo i tankrommet i vinter også. :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...