Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sitter nå og pusler litt med en hjemmeside til et oppdrett, og har mer eller mindre fått frie tøyler inntil videre.

Men så kommer spørsmålet: hva synes dere menyen bør inneholde? :)

Skrevet

Presentasjon og intensjon med oppdrettet.

Raseinfo: standard, helse

presentasjon av oppdretters hunder'

tidligere kull, da gjerne med status på valpene pr i dag og hvorfor denne kombinasjonen

kommende kull, da med hvorfor nettopp denne kombinasjonen - hva gir den rasen

kontaktinfo

linker

bilder - de fleste elsker bilderandard

edit: ser du spør om meny og dennes utseende. Da ville jeg foretrukket noe slikt:

Om oss

Rasestandard

Rasens helse

Våre hunder

Tidligere kull

Kommende kull

Bilder

Linker

  • Like 3
Skrevet

Takker og bukker, Justisia!

Er du oppdretteren? Oppdretteren bør ha vesentlig å si om hva h*n ønsker at hjemmesiden sin skal presentere.

Jeg er ikke oppdretter. Dette er også veldig i oppstartfasen, og som sagt har jeg inntil videre frie tøyler. Når jeg har kommet med forslag blir det lettere for oppdretter å komme med ønsker og endringer ;)

Lurer på hva dere vil se på en oppdretters hjemmeside, enkelt og greit.. :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er en av de som foretrekker en enkel og oversiktilig meny.

Ikke for mange sider, men heller "rullegardinmeny".

Feks;

Om oss

- kontaktinfo

Nyheter/Blogg

Rasen

- historie

- helse

Våre hunder

- "Alfa"

- "Bibbi"

- "Knotten"

Kull

- Fremtidige planer

- Kull 1

- Kull 2

etc

Skrevet

Jeg synes det er best når det står stamtavlenavn under "mine hunder", ikke kallenavn. Er så irriterende å klikke seg igjennom masse daglinavn for å finne hunden man vil se på.

I tillegg til at hvert kull har sin egen side synes jeg det er greit med en oversiktsside og, der alle kull står i rekkefølge.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg synes det er best når det står stamtavlenavn under "mine hunder", ikke kallenavn. Er så irriterende å klikke seg igjennom masse daglinavn for å finne hunden man vil se på.

I tillegg til at hvert kull har sin egen side synes jeg det er greit med en oversiktsside og, der alle kull står i rekkefølge.

Veldig godt poeng! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...