Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst til å prøve og lage halsbånd av paracord. Hvor får jeg tak i dette billig? Gjerne stort fargeutvalg.. Tenker å ikke bestille mye den første gangen, da jeg ikke vet om det er noe for meg :P

Skrevet (endret)

Hva med denne siden? http://paracordonline.com/shop/

Masse forskjellige farger, og virker billig.. Meen, så er jo da spørsmålet hvor dyrt det blir å sende det til Norge? Da lønner det seg kanskje å kjøpe en del av gangen?

Ebay skal jeg sjekke ut.. Ikke helt inni hva jeg må se etter for å finne bra selgere, men skal prøve!

Den norske nettsiden øverst her synes jeg ikke hadde så stort utvalg, likte mange av de som hadde flere farger i en tråd.

Vært inne på flere amerikanske sider, men flere av disse har ikke de fineste på lager.

Endret av laikamor
Skrevet

Bare husk at hvis du bestiller for mer enn 200 kroner (frakt ikke inkludert) så må du betale moms og toll av det du kjøper fra utlandet :)

Skrevet

Bare husk at hvis du bestiller for mer enn 200 kroner (frakt ikke inkludert) så må du betale moms og toll av det du kjøper fra utlandet :)

Så jeg kan bestille for f.eks. 25$ uten å få ekstra kostnader (utenom frakt selvsagt)?

Skrevet

Jepp! :)

Da tror jeg at jeg bestiller derfra. Masse kule farger, og BILLIG :) En del i frakt, men blir likevel billig!

Noen som har en bra tutorial på hvordan man lager halsbånd? Er det vanlig makrame-metode som er vanlig å bruke?

Skrevet

De vanligste metodene er vel enkel makrame. Jeg syns de blir litt for smale, så pleier å lage den dobbel. Ellers finnes det flere metoder hvor man bruker 4 tråder istedenfor 2. søk på youtube! :)

Skrevet

Rottmaneier; Du hadde lagt ut noen bilder på "hjemmelaget utstyr/løsninger". Likte godt halsbåndene på nederste bilde og skulle gjerne fått oppskrift/flettemetode for å lage tilsvarende til snuppa mi :)

Skrevet

Da har jeg laget et halsbånd, bare for å prøve det. Også har jeg bestilt mange meter med bånd :D

Men, noen som vet om greie plasser å bestiller ringer? Altså D-ringer og sånne helt runde?

Skrevet

Da har jeg laget et halsbånd, bare for å prøve det. Også har jeg bestilt mange meter med bånd :D

Men, noen som vet om greie plasser å bestiller ringer? Altså D-ringer og sånne helt runde?

http://www.ebay.com/itm/130780551462?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.com/itm/10-pk-3-4-NICKEL-PLATED-Solid-D-Ring-hardware-Dees-/130780551436?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e7320d90c

Bestilte noe derfra for en stund siden. Raskt levert..

Samme selger har masse annet også..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...