Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnehjelp - macho navn ;)


Recommended Posts

Skrevet

Cerkses?

Hmm.. syns det er vanskelig å se hva man skal lese når "X" kommer inn i et navn :P For f.eks. når noen heter Javier, så kan det skrives Xavier og uttales det samme..

Skrevet

Hmm.. syns det er vanskelig å se hva man skal lese når "X" kommer inn i et navn :P For f.eks. når noen heter Javier, så kan det skrives Xavier og uttales det samme..

Helt enig, det er jo ikke mange ord på norsk som starter med en X... Men tenk Xenonlys, viss du er bilinteressert;-)

Men det er mulig jeg er langt ute på viddene her da..

Guest Belgerpia
Skrevet

Hmmm.... antagelig bare meg som ville kalt en diger GD for Pus - og det har jeg bestemt meg for, får jeg noen gang ett digert beist av en hund så skal den hete Pus :)

Skrevet

Hmmm.... antagelig bare meg som ville kalt en diger GD for Pus - og det har jeg bestemt meg for, får jeg noen gang ett digert beist av en hund så skal den hete Pus :)

Haha, Pus var utrolig kult da! :D

Om jeg får lov til å bruke det av deg, så kanskje det er et alternativ til en gul gd :D

Guest Belgerpia
Skrevet

Haha, Pus var utrolig kult da! :D

Om jeg får lov til å bruke det av deg, så kanskje det er et alternativ til en gul gd :D

Bare bruk :)

Jeg synes sånne navn er kule, bare fordi det blir så absurd og fordi de fleste digere bikkjer heter Hercules og andre sånne litt "enorme" navn.

Skrevet

Mitt favorittnavn på stor og barsk hannhund (i mitt hode enten en schäfer eller belger ... sukk) er Ikaros. Ellers vet jeg om en flott hannhund som heter Orkan! (Forøvrig synes jeg Storm passer bra på en gul hund jeg! Storm handler om mentalitet, og trenger ikke brukes på en sort hund i mitt hode)

Skrevet

Kaizers Orchestra

:)

Hadde passet bra siden de er fra hjemmbyen min, men sånn som Kaja-T&A sa, så er det mange Kaizers :P Vet også om en svart GD som heter akkurat det :P

Ra (solguden)

Tenkte litt på Ammon-Ra, tror han var solguden å noe gud over noe annet også :P

Skrevet

Jeg sitter nå i valget mellom 2 forskjellige kull. Et med mulighet til mantel og en med gul :)

Så tuuuusen hjertelig takk for så mange fine navneforslag :D

Når valpene er født kan jeg legge ut bilde! :)

Skrevet

Jeg sitter nå i valget mellom 2 forskjellige kull. Et med mulighet til mantel og en med gul :)

Så tuuuusen hjertelig takk for så mange fine navneforslag :D

Når valpene er født kan jeg legge ut bilde! :)

Lykke til med både navne- og hundevalg! Er misunnelig;-)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...