Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnehjelp - macho navn ;)


Recommended Posts

Skrevet

Cerkses?

Hmm.. syns det er vanskelig å se hva man skal lese når "X" kommer inn i et navn :P For f.eks. når noen heter Javier, så kan det skrives Xavier og uttales det samme..

Skrevet

Hmm.. syns det er vanskelig å se hva man skal lese når "X" kommer inn i et navn :P For f.eks. når noen heter Javier, så kan det skrives Xavier og uttales det samme..

Helt enig, det er jo ikke mange ord på norsk som starter med en X... Men tenk Xenonlys, viss du er bilinteressert;-)

Men det er mulig jeg er langt ute på viddene her da..

Guest Belgerpia
Skrevet

Hmmm.... antagelig bare meg som ville kalt en diger GD for Pus - og det har jeg bestemt meg for, får jeg noen gang ett digert beist av en hund så skal den hete Pus :)

Skrevet

Hmmm.... antagelig bare meg som ville kalt en diger GD for Pus - og det har jeg bestemt meg for, får jeg noen gang ett digert beist av en hund så skal den hete Pus :)

Haha, Pus var utrolig kult da! :D

Om jeg får lov til å bruke det av deg, så kanskje det er et alternativ til en gul gd :D

Guest Belgerpia
Skrevet

Haha, Pus var utrolig kult da! :D

Om jeg får lov til å bruke det av deg, så kanskje det er et alternativ til en gul gd :D

Bare bruk :)

Jeg synes sånne navn er kule, bare fordi det blir så absurd og fordi de fleste digere bikkjer heter Hercules og andre sånne litt "enorme" navn.

Skrevet

Mitt favorittnavn på stor og barsk hannhund (i mitt hode enten en schäfer eller belger ... sukk) er Ikaros. Ellers vet jeg om en flott hannhund som heter Orkan! (Forøvrig synes jeg Storm passer bra på en gul hund jeg! Storm handler om mentalitet, og trenger ikke brukes på en sort hund i mitt hode)

Skrevet

Kaizers Orchestra

:)

Hadde passet bra siden de er fra hjemmbyen min, men sånn som Kaja-T&A sa, så er det mange Kaizers :P Vet også om en svart GD som heter akkurat det :P

Ra (solguden)

Tenkte litt på Ammon-Ra, tror han var solguden å noe gud over noe annet også :P

Skrevet

Jeg sitter nå i valget mellom 2 forskjellige kull. Et med mulighet til mantel og en med gul :)

Så tuuuusen hjertelig takk for så mange fine navneforslag :D

Når valpene er født kan jeg legge ut bilde! :)

Skrevet

Jeg sitter nå i valget mellom 2 forskjellige kull. Et med mulighet til mantel og en med gul :)

Så tuuuusen hjertelig takk for så mange fine navneforslag :D

Når valpene er født kan jeg legge ut bilde! :)

Lykke til med både navne- og hundevalg! Er misunnelig;-)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...