Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor er alle utstillingene hen?


Recommended Posts

Skrevet

På denne siden: http://web2.nkk.no/terminliste-utstilling/ står det oversikt over alle utstillingene.

Men feks. 27/10 står det at det er utstilling av dachser og sted er Drammen. Men Drammen er jo stort så hvordan finner jeg adressen til selve utstillinga? Eller er det meninga at man skal kjøre rundt for å lete etter ett skilt i hele Drammen for å finne hvor utstillinga er?

Det samme er 10-11 november så står det Kongsberg. Men Kongsberg er jo også stort og det er jo umulig å vite hva adressen og sted og tid er med kun Kongsberg som informasjon.

På den terminlista står det kun hvilken by eller tettsted men jeg like jo å vite akkurat adresse og programmet og info om utstillinga og hvor mange som skal utstilles av hvilken rase osv. Finnes det noe sted? Er litt kjipt å bare kjøre rundt og å lete...

Skrevet

Gå inn på den enkelte arrangørens side, der vil du finne nøyaktige addresser. Hvilke raser som skal hvilke dager og en del ganger også PM'en når denne er klar.

I Kongsberg er det i alle fall i Kongsberghallen ;)

Skrevet

Så det finnes ikke en oversikt over alle adressene til hver av hundeutstillingene? Litt slitsomt å måtte lete sånn. Jeg gikk inn på den dachs utstillinga men fant ikke adressen der.

Skrevet

Det var i drammen hundepark fant jeg etterhvert men det stod ingenting om klokkeslettet eller hvor mange hunder som kommer. Men er litt kjekt å vite klokkeslettet fordi litt kjipt å komme når de er ferdige for å titte :P Hehe. Typisk meg det der :P

Skrevet

Det var i drammen hundepark fant jeg etterhvert men det stod ingenting om klokkeslettet eller hvor mange hunder som kommer. Men er litt kjekt å vite klokkeslettet fordi litt kjipt å komme når de er ferdige for å titte :P Hehe. Typisk meg det der :P

Alle utstillinger begynner kl 9, hallen/området åpner kl 8.

Antall får du ikke vite før uken før selve utstillingen.

Guest Dratini
Skrevet

Det var i drammen hundepark fant jeg etterhvert men det stod ingenting om klokkeslettet eller hvor mange hunder som kommer. Men er litt kjekt å vite klokkeslettet fordi litt kjipt å komme når de er ferdige for å titte :P Hehe. Typisk meg det der :P

Som Synnøve skrev så begynner de aller aller fleste utstillingene kl 09. Og de som skal dit for å titte får enten møte opp til kl 09, eller spørre noen som skal stille ut der om når "den og den" rasen har oppmøte. Er man heldige så legger arrangøren ut PM på sin hjemmeside.

Skrevet

Alle utstillinger begynner kl 9, hallen/området åpner kl 8.

Antall får du ikke vite før uken før selve utstillingen.

Bare retter og sier at noen begynner 10, det skjer.

Lurer du på sted og tider men ikke er påmeldt selv, send arrangør en mail, de fleste svarer villig på slikt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...