Gå til innhold
Hundesonen.no

Forkalkninger


Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Har en stund gått å kjent på at noe ikke har vært helt OK med Milo, og i forrige uke ble det røntgen og påvist 4 forkalkninger fra nakke til korsrygg.

Han har gått på rimadyl, og brukt BOT-dekken i litt over tre uker nå, og jeg ser at hunden har det bedre med seg selv. Han er gladere, og spretter litt rundt igjen.

Problemet forsvinner jo ikke av rimadyl, men smertene gir seg.

Nå får han får to rimadyl om dagen, glycosamin til mat og bruker BOT-dekken når vi er ute, men jeg lurer på om det er noe annet jeg kan gjøre/gi?

Nå skal han fortsatt være med ute å være aktiv hund, bare at han kjenner litt på det selv når det er nok og vi skal inn.

Skrevet

Når du er over denne tilvenningsperioden av BOT-dekkenet (maks 4 timer om dagen i ca 1 uke), så kan du godt la han gå med det i minst 8 timer om dagen, i tillegg til når dere er ute. Er hunden i aktivitet, fungerer det bedre, men det gir effekt hele tiden, så kjør på ;) Finnes vel også fôr som er spesielt godt for leddene/hunder med leddproblemer, så kanskje ta en titt på det her også ? :)

Guest Christine
Skrevet

Nå prøver jeg å være flink til å ha på dekkenet en stund før vi skal ut, også la det være litt på når vi kommer inn igjen. Tenkt å prøve å ha det på litt lengre, og evnt så han har det varmt og godt når han er alene hjemme.

Vet det finnes fôr, men nå har jeg endelig funnet et fôr han ikke reagerer på, så da blir det å fortsette med det. :)

Skrevet

Antioksidanter er veldig bra for hunder med vonde ledd, her går det i ferske blåbær (får i fyseren på butikk, eller plukke selv) hele året og c-vitaminer på høst og vinter.

Massasje er også veldig godt for hunder med vonde ledd, jeg merker stor forskjell på Chicka dersom jeg har vært sløv med massasjen en periode.

Ellers så er det veldig fint at du passer på at han ikke blir kald og helst ikke våt så han fryser, ta på regntett dekken når det regner.

  • Like 1
Skrevet

Jeg ser du allerede har fått medisiner, men min katt gikk på Metacam daglig i flere år pga forkalkninger. Vi var nær å avlive henne pga forkalkninger siden hun bare ble verre, helt til jeg leste om Metacam. Det skal sies at det kan gå ut over nyrene, og nyresvikt var hovedårsaken til at hun ble avlivet 15 år gammel. Men Metacam kjøpte henne flere år.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...