Gå til innhold
Hundesonen.no

#¤¤*/*** rakett f**n!


Mud

Recommended Posts

Jeg blir så eitrende forbanna på de imbesile egoistiske idiotene som bare sende opp raketter hele vinterhalvåret! :evil: Det er faktisk en grunn til at det er forbudt!Her i Mongoland sender de opp raketter hele døgnet de siste ukene før nyttår,og siste ladning med bomber gikk av når vi trente dekk og bli på fotballbanen med det resultat at Lokeliten mildt sagt brøyt dekken. Hadde det ikke vært for at han på en eller annen måte har fått en slags absolutt sitt komando (sitt er nå det vi har trent minst på,men det er visst ikke meningen man skal forstå alt..) hadde han vært over alle hauger før neste bombe smalt.Jeg rakk akkurat å koble han opp før han hang å sprella i lufta i andre enden av båndet helt panikkslagen.Der forsvant all smell trening fra seprtember rett ut vinduet kan jeg tenke meg :lol: Jeg tør vedde dyna mi på at det er akkurat de samme egoistene som klager og hyler over høye fartsbøter.."du og du,hvor dyrt det har blitt å bryte loven og sette andres liv i fare,fysjameg for en fæl regjering" barfy

Ikke at jeg setter folk i bås eller noe... 8)

Men seriøst:jeg vet det er mitt problem,jeg vet at idioter vi forbli idioter og at det beste jeg kan gjøre for pelsen er å trene hardt og seriøst på skudd og andre skumlinger frem til neste år,jeg lover meg selv (og lille snusk)dyrt og hellig å ta ta kontakt med raseklubben på nyåret for å få skikkelig hjelp,men akkurat nå tillater jeg meg å være FLY forbanna... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkars Loke! Noen tullinger som skjøt opp raketter her istad og..Går av og til på tur med en skuddredd hund, nå kan jeg ikke gå tur med henne før godt etter nyttår..For hun forsvinner og blir borte hvis hun blir skremt..Hvorfor kan ikke folk klare seg med å skyte opp raketter på nyttåraften? (rundt klokka 12)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Hyper_Bærta
Her var det engang noen som skøy opp en rakett midt i JUNI!

Jeg og Pito var på tur og noen hunde meter foran oss smalt det en rakett. Pito var ØDELAGT resten av turen! :evil:

Ja, da veit du godt hvorfor jeg har en skuddredd jakthund...

Gikk tur den 29. en dag for rundt 1-2 år siden...Og bak noen busker sto to ungdommer..JEg og venninna mi hadde med ake brett og hund. De skøyt opp rakketter akuratt i det vi kom forbi!!!

De smellene, så nære var nok til og gi oss masse slit.

Milo fikk sjokk og klarte ikke å stå på egne bein. Så vi måtte særriøst frakte han hjem på AKEBRETTET!!!

Når vi kom hjem sto han og skalv og hadde totalt panikk...Neste gang det smalt stakk han av... :lol:

Men det værste med raketter er at det er umulig å få Milo ut og tisse...Etter et døgn allerede fra første høye smell, så først da tør han og gå ut...stakkars lille vennen min :lol:

I dag var jeg på tur med Milo. MINST ti raketter smalt et godt sykke fra oss. Milo fikk sjokk, men blei heldigvis ikke total vraket som vanlig... :D

Burde vært forbud mot å skyte opp raketter FØR nyttårs aften!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er også veldig lei av alle rakettene som blir sentd opp før nyttårsaften :evil: De blir sendt opp i hytt og pine. Skjønner deg godt, hadde blitt fly forbanna.. Heldigvis er ikke Elwira redd for raketter, men hvis man ikke er forbrett kan hun få en veldig dårlig erfaring. FYSJ!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

off, idiotisk at folk skyter opp raketter, jeg har ikke lyst å ha med hundene ut så fort det er mørkt, for allerede da kan folk skyte opp raketter. Heldigvis reagerer ikke mine ille, Nena fikk en rakett skutt op rett over hodet her om dagen, lille jenta skjønte ingenting og bråstanset og bjeffet en gang, så jeg fikk heldigvis tak i hu, men hadde det kommet en til tror jeg hu hadde stikki av!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært noe raketter som har blitt skutt opp her og, men heldigvis ikke så mange enda. Det er slitsomt å gå på tur med en som er skuddredd og en som ikke er det. Kara ble kjemperedd etter at en ungdomsgjeng skøyt opp rakett rett foran oss. Bare for å skremme henne. De stod og lo etterpå..."Så du bikkja skvatt eller.." Da var mor sinna da. Men siden det har det vært håpløst å være ute i disse rakettider. På nyttårsaftener tidligere har de vært hos en vi kjenner som bor i et roligere område inne i skogen og da har det fungert utmerket. De hører ingen raketter og mor trenger ikke bekymre seg for veslejenta som er så innari redd. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg bor mitt i byen i sandefjord og jeg kan si jeg er heldig med hundene mine begge to reagerte så vidt på fyrverkeri osv men jeg speller jo også musikk til tider så det kan ha noe og si med saken :D satt meg i skogen og såpå fyrverkeriet med dem jeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...