Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan ikke annet enn å juble :D Etter å ha fått 2 reserve-cert på rad, slo Ophelia endelig til å ble eneste gårdshund med ck, fikk dermed det siste certet, ble BIR og ikke minst CHAMPION! :D :D :bananas: :bananas: Hun er kun 25 måneder, så det syns jeg var gøy. Ekstra stas når dommeren kan rasen godt. Siden hun hadde ett svensk cert hvilende, kan hun idag smukke seg med denne tittelen:

NJV-11 NUCH SUCH Zkrubbes Ophelia :D

Kritikken fra dommer Carsten Birk:

"Prima helhetsinntrykk. Meget velformet hode med gode kinner. Velutfylt neseparti, velbårne øre, godt bitt, kort hals, sterk rygg, velansatt hale. Prima substans i kroppen, velvinklet, god pels og farve. Harmoniske bevegelser, meget god bredde i front, velbåret hale. Temp ok"

Og bilde av lille baby :wub:

champion.jpg

  • Like 14
Skrevet

Har fått med meg at Rim ble BIR valp via fjesboka på mobilen. Moro :)

Gratulerer med Snøfrost babysen ;)

Takk skal dere ha, og lille Rim ble også BIG2 seinere :D

veldig moro at valpen "min" gjør det så bra

  • Like 7
Skrevet

Grattis!

Min lille Messi (beardisvalpen) trakk det lengste strået og vant BIRvalp foran søster Nike (motsatt plassering fra sist). Hun ble plukket ut i gruppen, men ikke plassert blant de 4 første - uansett veldig moro!

Moxy (boston) ble BIR voksen men knapt kikket på i gruppen, så der var det bare "takk for i dag".

En hyggelig dag - og jeg er forundret hvor "bra plass" det var der inne denne gangen også... Må være markant færre hunder enn tidligere år...

Susanne

  • Like 6
Skrevet

Grattis!

Min lille Messi (beardisvalpen) trakk det lengste strået og vant BIRvalp foran søster Nike (motsatt plassering fra sist). Hun ble plukket ut i gruppen, men ikke plassert blant de 4 første - uansett veldig moro!

Moxy (boston) ble BIR voksen men knapt kikket på i gruppen, så der var det bare "takk for i dag".

En hyggelig dag - og jeg er forundret hvor "bra plass" det var der inne denne gangen også... Må være markant færre hunder enn tidligere år...

Susanne

Grattis! Jeg stod rett foran deg i gruppen med Padda mi ;) Samme for oss i gruppen, ingen plassering. Men regnet igrunn ikke med at hun falt dommeren i smak heller.

Gratulerer så mye til dere andre også, både nybliven champion og lekre Rim som ble BIG2 - så stas :D

  • Like 2
Skrevet

Gratulerer med fersk champion, lekker SH-valp som jeg siklet på utenfor store ringen, og til alle andre som er fornøyd!

For å dra ned snittresultatet blant sonens hunder, fikk vi very good og klasseseier i stooooor konkurranse mot oss selv (noe som er meget uvant, vi pleier å være 30-40 bernere i Letohallen, ikke ti). Men jeg klager overhodet ikke over resultatet, for kritikken er en sufficient verdig. Korrekt bitt og korrekt haleføring, men ALT - og da mener jeg ALT - i mellom ytterendene hennes var bare feil, feil, feil i dag. Høydepunktet var vel "poor puppy head", den skal jeg tygge lenge på, kjenner jeg. :D

Jeg stilte for øvrig en 15 måneder gammel junior - ikke et syv måneder gammelt skrangleverk...

Skrevet

Stilt Marco i helga i nok et forsøk på å gjøre han champion og jaggu fikk han siste certet og ble champion i går :)) endte som BIR. I dag ble han også stilt og ble igjen BIR. Ikke akkurat mange påmeldte noen av dagene, men veldig gøy uansett. Han har fortjent championatet sitt lenge synes jeg.. Saga sin søster Ivy ble stilt begge dager og tok begge certene og BIM begge dager :)

  • Like 6
Skrevet

Var kjapt ferdig i dag - 2 best i klassen med valpen Messi, og 2 beste tispe med Moxy.

Det positive er jo såklart at man kom hjem i vettug tid, da - litt fint det også...

Grattis til de som er fornøyde!

Susanne

Skrevet

(Til dere som har fått rosetter i helgen; står det nett adresse til produsenten bakpå rosettene? Hender hundeklubben bestiller rosetter til arrangement. Sist bestilte vi fra tyrella.com)

Skrevet

Pia var einaste tispe, men (som vanleg) vart det kun Excellent og rett ut. Må vel snart innsjå det at ho ikkje akkurat er ei utstillingsbikkje som når lenger :P

Skrevet

Nike ble nr. 2 i går og nr. 3 i klassen i dag, Var nok ikke helt på topp, men vi får bare prøve igjen. Ble jo BIR første helgen denne måneden.

Cora ble 2. beste tispe begge dagene, slått av en flott veterantispe, som har vært mestvinnende flere år. Ikke noe nederlag å bli slått av henne.

Guest Belgerpia
Skrevet

...og så må jeg skryte litt også - jeg var ikke selv på Leto, men Supra sin vakre søster Mia (Imagecopy Flying Freestyle) tok cert og ble BIM i dag :)

Forøvrig grattis til andre soniser som har knallet til.

Skrevet

Fikk tatt noen bilder fra Leto lørdag, desverre ble omtrent alle av soniser dårlige :(

BIR Sheltie

315681_10152193763480072_1993796417_n.jpg

Grosser valp (en stilig hund syns jeg!)

155306_10152193763565072_757717610_n.jpg

BIR og 4 BIG valp

400371_10152193763625072_1502322472_n.jpg

Tilskuer AK

314175_10152193763945072_691054263_n.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...