Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gifter meg da, så tror det ikke blir så godt mottatt

Gubben sitter og jobber som bare det med det nuh. Patience. Den kommer i kveld! Litt forsinket siden de også arrangerte utstilling nå i helgen.

Jeg gleder meg veeeldig til valpedebut, med egenprodusert valp! Hun kan ingenting, og kommer sikkert til å spise opp dommeren mens hun elsker han med hele kroppen og alle tenna..

Skrevet

Vi arrangerer egen utstilling på hjemmebane, så tror ikke det ;)

Men merker meg at utsatt frist her går ut hele 1 uke før vår, så lurer på om vi har vært litt greie :P

Skrevet

Vi arrangerer egen utstilling på hjemmebane, så tror ikke det ;)

Men merker meg at utsatt frist her går ut hele 1 uke før vår, så lurer på om vi har vært litt greie :P

Det er jo bare en selv det går utover ved sen frist, siden man ikke kan forberede så mye på forhånd. Vi har tilogmed hatt etteranmeldere på dagen der jeg har vært med, funker fin fint det, men klart litt ekstra jobb.

Skrevet

Å ja - da skal jeg debutere i veteranklassen med beardistispen min Milla. Det har jeg gledet meg til i årevis - hun ELSKER utstillinger men har vært "ferdig" i utst.ringen i en årerekke nå, så hun har ikke vært med på noen her i Norge på rundt 3 år.

Også stiller jeg såklart i andre enden av skalaen, da - velpen Messi.

Har meldt på begge dager.

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Det er jo bare en selv det går utover ved sen frist, siden man ikke kan forberede så mye på forhånd. Vi har tilogmed hatt etteranmeldere på dagen der jeg har vært med, funker fin fint det, men klart litt ekstra jobb.

Helt sant, en sjanse å ta. Med med mindre påmeldingsantall hos alle i år kan det forhåpentligvis få med noen etternølere i det minste :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Gubben sitter og jobber som bare det med det nuh. Patience. Den kommer i kveld! :)

Litt forsinket siden de også arrangerte utstilling nå i helgen.

  • Like 4
Skrevet

Skal bli spennende å se tallene og møtetid, ja. Håper det ikke er allverdens av dommerendringer i alle fall. Kjenner at jeg er litt lei av sånne "østblokkdommere" som ser ut til å ha bosatt seg i Letohallen - så jeg vil gjerne ha de man faktisk meldte på for.

Susanne

Skrevet
Gubben sitter og jobber som bare det med det nuh. Patience. Den kommer i kveld! :)

Litt forsinket siden de også arrangerte utstilling nå i helgen.

Hva Gjør egentlig mannen din? :-D han ordner alt i leto? Er det han jfg skal smiske med for sen oppmøte tid eller :-D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...