Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gifter meg da, så tror det ikke blir så godt mottatt

Gubben sitter og jobber som bare det med det nuh. Patience. Den kommer i kveld! Litt forsinket siden de også arrangerte utstilling nå i helgen.

Jeg gleder meg veeeldig til valpedebut, med egenprodusert valp! Hun kan ingenting, og kommer sikkert til å spise opp dommeren mens hun elsker han med hele kroppen og alle tenna..

Skrevet

Vi arrangerer egen utstilling på hjemmebane, så tror ikke det ;)

Men merker meg at utsatt frist her går ut hele 1 uke før vår, så lurer på om vi har vært litt greie :P

Skrevet

Vi arrangerer egen utstilling på hjemmebane, så tror ikke det ;)

Men merker meg at utsatt frist her går ut hele 1 uke før vår, så lurer på om vi har vært litt greie :P

Det er jo bare en selv det går utover ved sen frist, siden man ikke kan forberede så mye på forhånd. Vi har tilogmed hatt etteranmeldere på dagen der jeg har vært med, funker fin fint det, men klart litt ekstra jobb.

Skrevet

Å ja - da skal jeg debutere i veteranklassen med beardistispen min Milla. Det har jeg gledet meg til i årevis - hun ELSKER utstillinger men har vært "ferdig" i utst.ringen i en årerekke nå, så hun har ikke vært med på noen her i Norge på rundt 3 år.

Også stiller jeg såklart i andre enden av skalaen, da - velpen Messi.

Har meldt på begge dager.

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Det er jo bare en selv det går utover ved sen frist, siden man ikke kan forberede så mye på forhånd. Vi har tilogmed hatt etteranmeldere på dagen der jeg har vært med, funker fin fint det, men klart litt ekstra jobb.

Helt sant, en sjanse å ta. Med med mindre påmeldingsantall hos alle i år kan det forhåpentligvis få med noen etternølere i det minste :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Gubben sitter og jobber som bare det med det nuh. Patience. Den kommer i kveld! :)

Litt forsinket siden de også arrangerte utstilling nå i helgen.

  • Like 4
Skrevet

Skal bli spennende å se tallene og møtetid, ja. Håper det ikke er allverdens av dommerendringer i alle fall. Kjenner at jeg er litt lei av sånne "østblokkdommere" som ser ut til å ha bosatt seg i Letohallen - så jeg vil gjerne ha de man faktisk meldte på for.

Susanne

Skrevet
Gubben sitter og jobber som bare det med det nuh. Patience. Den kommer i kveld! :)

Litt forsinket siden de også arrangerte utstilling nå i helgen.

Hva Gjør egentlig mannen din? :-D han ordner alt i leto? Er det han jfg skal smiske med for sen oppmøte tid eller :-D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...