Gå til innhold
Hundesonen.no

Noortje fan 't Suydevelt "Nora" (Drentsche patrijshond)


Recommended Posts

Skrevet

Hun er helt fantastisk Irene! Jeg gleder meg til å møte henne :wub:

Og så gleder jeg meg til å se hvordan hun utvikler seg og blir som voksen, jeg kan ingen ting om rasen så det blir spennende å følge henne :)

  • Svar 654
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Møt min lille nederlender! (Vel, hun er ikke min helt enda, men om to uker og fem dager er hun det) Noortje fan't Suydevelt, til daglig Nora, er en Drentsche patrijshond som skal reise hele veien

Vi er vel hjemme fra Nederland igjen, og familien har økt Jeg trodde jeg var supergodt forberedt med alt i forhold til reisen, men det skulle det nå vise seg at jeg ikke var. Eller forberedt var j

*smelt*

Posted Images

Skrevet

Hun er helt fantastisk Irene! Jeg gleder meg til å møte henne :wub:

Og så gleder jeg meg til å se hvordan hun utvikler seg og blir som voksen, jeg kan ingen ting om rasen så det blir spennende å følge henne :)

Jeg tror hun kommer til å bli krevende. Men utrolig morsom å jobbe med :D Og utifra størrelsen på potene tror jeg at hun blir stor ;)

Skrevet

Jeg tror hun kommer til å bli krevende. Men utrolig morsom å jobbe med :D Og utifra størrelsen på potene tror jeg at hun blir stor ;)

Det blir gøy! :D

*smelt* :wub:

img_0546.jpg

:wub: :wub:

Skrevet

Noen flere bilder :wub:

292834_10152239901630145_815430200_n.jpg

485789_10152239904620145_714598897_n.jpg

416846_10152239906220145_2026835588_n.jpg

550910_10152239907415145_259996230_n.jpg

552298_10152239908750145_873853321_n.jpg36311_10152239910180145_1036042835_n.jpg

Nå etterpå skal vi hente Taxi hos mamma, og introdusere dem for hverandre. Jeg tror det skal gå veldig bra, men er likevel litt spent på hvordan han vil reagere. Og hun, ikke minst.

  • Like 3
Skrevet

Dere er forresten hjertelig velkommen til utstillin på Hvaltjern i mai :) Itno problem å komme med en drentsche (ble det riktig skrevet?)

Det er den fuglehundutstillinga? Vi kommer :D

  • Like 1
Skrevet

Vi har vært på vår første skogstur! Vel, jeg bærte Nora mesteparten av veien, men hun fikk likevel erfare å klatre over sten og stubber, dra i røtter, spise pinner og bli våt og gjørmete på labbene.

Har hentet Taxi nå. Han synes at hun er litt motbydelig, og vil ikke ha nærkontakt med henne. Men det er fremgang siden igår, for nå vil han i det minste være i samme rom som henne.. Det går seg nok til.. :)

Bilder fra den lille turen:

527439_10152241931455145_606877877_n.jpg

541361_10152241931560145_1497311896_n.jpg

375850_10152241931655145_599872456_n.jpg

527705_10152241931740145_2136485896_n.jpg

68493_10152241931830145_960098892_n.jpg

541241_10152241931920145_356032128_n.jpg

285116_10152241932020145_1872736089_n.jpg

185099_10152241932145145_1491178898_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Er ikke greit å komme fra pannekakeland Nederland og til den norske naturen. Det tar litt tid før man finner ut av slike ting, hilsen Bonfire (min SH valp fra NL - nå 6mnd og godt "innvandret" i norsk natur)

Skrevet

Er ikke greit å komme fra pannekakeland Nederland og til den norske naturen. Det tar litt tid før man finner ut av slike ting, hilsen Bonfire (min SH valp fra NL - nå 6mnd og godt "innvandret" i norsk natur)

Hehe, sant :D Og spesielt når man har så store klønelabber ;)

Skrevet

Linux hilser til Taxi og sier at sånne nyinnvandrede kan være ekle først, men de går seg til etterhvert. Så lenge man får ha matskåla og liggeplassen sin i fred;)

Red; Marianne er forøverig veldig interessert i å se denne valpen utvikle seg, så Irene kan fortelle henne om evt for og bakdeler når det en gang skal en ny hund inn i dette huset... Tror ikke den rasen er helt uinteressant...

  • Like 1
Skrevet

Linux hilser til Taxi og sier at sånne nyinnvandrede kan være ekle først, men de går seg til etterhvert. Så lenge man får ha matskåla og liggeplassen sin i fred;)

Red; Marianne er forøverig veldig interessert i å se denne valpen utvikle seg, så Irene kan fortelle henne om evt for og bakdeler når det en gang skal en ny hund inn i dette huset... Tror ikke den rasen er helt uinteressant...

Ja, regner med at det går seg til. Går litt bedre idag enn igår :)

Foreløbig er valpen en pøbel med høy selvtillit som ikke er redd for noe. Hun synes alt jeg gjør er fryktelig artig - for eksempel å plukke bæsj eller tørke tiss. Bite i føttene mine når jeg er barbent er tydeligvis kjempegøy, bare ikke såå gøy for meg ;)

Ellers trente vi litt klikkertrening igår, og hun har lært "sitt". Så nå setter hun seg og titter på meg hver eneste gang jeg stopper opp :D

Jeg gleder meg til å se hvordan hun utvikler seg :D

  • Like 1
Skrevet

Hun er kjempesøt!

Spennende og se hvordan hun blir som voksen! Er det noe klipp av pelsen på disse?

Hvordan er de i forhold til springeren?

Skrevet (endret)

Hun er kjempesøt!

Spennende og se hvordan hun blir som voksen! Er det noe klipp av pelsen på disse?

Hvordan er de i forhold til springeren?

Ikke noe klipp nei :) Eventelt litt på poter bare, samt nappe død pels på ørene hvis det blir noe av det

Edit: og hvordan den er i forhold til springeren gjenstår å se :D.

Endret av IreneN
Skrevet

I kveld har jeg prøvd å ta et oppstillingsbilde av Nora, og det skulle ikke vise seg å være lett. Med en valp som for det første synes det er vanvittig gøy å hoppe rundt som en kenguru, og for det andre akkurat har lært seg sitt og dermed gjerne vil vise meg det til enhver tid, var det en utfordring ;)

Ikke helt fornøyd med resultatet, for jeg fikk ikke et eneste okei bilde hvor hun stod rett. Men det er uansett moro å ha sånne bilder så man kan se utviklingen :)

552528_10152245668115145_459678015_n.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...