Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har det seg sånn at min mor har planlagt å feire 50-årsdagen sin i Italia, og dermed trenger jeg å tigge litt hundepass fra 3.-8. oktober. Det å droppe slektstreff/bursdag er nemlig ikke spesielt populært, så jeg vil helst unngå akkurat det..

Klima er da ca 9 mnd, og veldig typisk dalmatinerunghund. På mange måter er hun veldig enkel, hun har ingen rare diller, er trygg og sosial, glad i alt og alle, kan gå løs, ingen problemer med å være alene, ferdes i ulike miljøer eller noe sånt. Men hun er som sagt en dalmatinerunghund, og gjør dermed litt ut av seg. Skal hun være alene vil jeg anbefale å ikke gi henne tilgang til ting å ødelegge, her hjemme er hun normalt på badet, og det fungerer strålende. Det hender hun finner ut at man skal stå opp tidlig om morgningen, det er ikke alltid like populært, men blir hun slitsom er det bare å la henne sove i et annet rom. Jeg merker ikke noe til det nå for tiden, men greit å ha advart eventuelt interesserte.. :P Ellers regner jeg med at hun kommer til å trekke i båndet om man ikke er konsekvent, og det kan være greit å lære henne at det er du som roper når du roper, for hun har litt problemer med å lokalisere lyd til tider. Også er hun veldig veldig glad i å ligge mykt, så får hun et behagelig sted å sove slapper hun veldig godt av innendørs. Hos meg i hvert fall, det er litt vanskelig å garantere hvordan hun vil være hos andre, men jeg vil ikke tro at det blir noe problem.

(Stakkars Klima, finnes visst ikke så mye bilder av henne.. Men se da, hun er jo ganske søt? Stjålet av Europia.)

562937_483563571673411_1109635432_n.jpg

Ella, 10 år gammel trekkhundblanding, er også fremdeles ledig, men jeg tror det ordner seg med pass der. Men om noen har en stol/sofaplass de vil låne bort i noen dager, så tar Ella gjerne den! Jeg vil helst at hun skal få mat to ganger om dagen, gjerne litt kos og ellers klarer hun seg veldig fint. Hun blir så klart fryktelig glad for litt turer, men for en uke kan hun godt fungere som en ekstra sofapute om ønskelig.

DSC_0008.jpg

DSC_0817.jpg

Skrevet

Hmmm... Vil Klima kunne fungere sammen med min 5mnd (da 6 mnd) gamle dobergutt (den voksne tispa mi byr ikke på noen utfordringer her)? Jeg er på jobb på dagtid, så de må være alene hjemme (har evt hundehybel de eller hun kan være på), men utover det kan jeg tilby turer i skog og mark, aktivisering og lots and lots of love. Bor oppe i Nittedal, så vi kan jo evt treffes og se hvordan de funker sammen, om du er interessert?

Skrevet

Hmmm... Vil Klima kunne fungere sammen med min 5mnd (da 6 mnd) gamle dobergutt (den voksne tispa mi byr ikke på noen utfordringer her)? Jeg er på jobb på dagtid, så de må være alene hjemme (har evt hundehybel de eller hun kan være på), men utover det kan jeg tilby turer i skog og mark, aktivisering og lots and lots of love. Bor oppe i Nittedal, så vi kan jo evt treffes og se hvordan de funker sammen, om du er interessert?

Jeg er kjempeinteressert! Og jeg regner med at Klima kommer til å syntes at det er dødskult, dober og dalmis er vel begge ganske..fysiske? Men jeg regner med at du må skille dem litt inne og sånt, ellers hadde det nok blitt litt slitsomt i lengden. :P Men gjerne det! Sender deg en PM!

Skrevet

Klima og Kovu hadde sikkert storkost seg sammen, men det er nøyaktig de samme dagene mannen min er i England, så jeg har mer enn nok med to hunder alene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...