Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ingenting. Men det er ikke fordi jeg er redd for at noe kan sette seg fast i halsen (selv om det selvfølgelig finnes en liten mulighet for at det skal skje også). Det er fordi jeg vil at alene hjemme skal bety sove og slappe av og at det ikke er noe å gire seg opp for :)

Skrevet

Mine kjeder seg veldig når jeg er borte, dessuten vil jeg at de skal forbinde det at jeg går med noe positivt, så mine får frossen kong med enten leverpostei, ren kjøtt, eller V&H inni.... Det er helt ufarlig

Skrevet

Ingenting.Før strødde jeg litt tørrfor på golvet,men etter at det hadde gått bra i flere år smalt det skikkelig en gang.Stygt sår på den ene og da ble det stopp.

Dustene får klare seg med vann :D .

Skrevet

Før fikk hun kong med leverpostei osv,eller noen myke godbiter som spistes med det samme.Nå etter hun ble allergisk får hun en fiskekake i frokosten sin når jeg går;)

Skrevet

Jeg gir ikke ting jeg vet de kan dette i halsen. Typ oksepenis, struper (gjelder Leja) og ting som deler seg i masse småbiter. Men de kan få kjeks, tyggebein ala dentasticks, små godbiter strødd på gulvet, fylt kong eller liknende. Leja pleier faktisk få tom dorull, som hun river i tusen fillebiter med stor begeistring. Chess får som regel markieskjeks eller tørrfisk i småbiter (fishbites ellerno) når jeg går.

Begge får forøvrig alltid noe når jeg går. Og så lenge de ikke får et saftig stykke kjøtt sloss de overhode ikke om maten. Så det funker veldig greit. :) Mine to får forresten også alltid godbit når vi kommer inn fra tur eller når jeg kommer hjem. Har en pakke med doko rett på innsiden av døra som de får et par biter av opptil flere ganger daglig. Jupp - jeg liker det sånn, og hundene ser på det som rutine. Supert triks for å få dem raskt inn og - "skal dere gå inn og få godbit?!". Begge løper inn :P

Skrevet

Leo får en halv dentastix, eller annet lett tyggelig i det jeg går. Godbiter strødd rundt lar han bare ligge til vi kommer hjem igjen, da kan det hende han gidder å spise de opp :P

Det var engang jeg ga han noe litt mere beinaktig før jeg dro.. Da "måtte" jeg hjem i pausen min for å se at han ikke hadde satt det i halsen, da lurte han fælt på hvorfor jeg kom hjem så tidelig og syntes nok jeg vare skulle dra igjen så han filk søvnen sin :P han hadde ikle satt noe i halsen ;) men gir han ikke noe sånn igjen før jeg drar, hehe..

Skrevet

Det jeg har liggende, feks en grisehale, et stk fårikålkjøtt, en kyllingklubbe, en kong med noe inni, et stk tørrfisk, noen hundekjeks.

Rått kjøtt gies frossent.

Siterer denne. Det vi har liggende, så lenge det tar mer enn et par minutter å fortære. Gir også rått kjøtt frossent.

Skrevet

Simira:Har opplevd margbein på haka til frøkena her også.Skikkelig skummelt satt veldig godt fast men,jeg fikk det av tilslutt.

Skrevet

Amigo får ingenting - kun vannskåla står framme. Det ligger som regel et tyggebein på gulvet et sted men det bryr han seg fint lite om.

Ute i hundegården er det kun vannskål.

Skrevet

Jeg har gitt kong med fyll og/eller frossent margbein når jeg har gått hjemmefra :) Ikke hver dag, men sånn av og til. Spesielt dager hvor jeg føler hunden ikke har fått så mye aktivitet. Da han var valp gjemte jeg tørrforkuler litt rundt på stua, hadde trygge bein liggende fremme og en kraftig pinne :)

Skrevet

Ikke'no. Jo, innimellom hiver jeg utover litt tørrfôr, så har de litt å drive med. Veldig skjelden, egentlig. Uff, jeg er visst ond.

Skrevet

Micro får godbit før jeg/mor går. Når jeg bodde hjemme og gikk på skole, lå han ofte å ventet på at jeg skulle gå på kjøkkenet å finne noe godt. Med en gang jeg reiste meg føk han ut på kjøkkenet, og når jeg hadde kommet meg til kjøkkenet løp han inn i stuen igjen og hoppet opp i sengen sin :wub: Koda får også godbit til vanlig, men etter vi flyttet igjen har han fått tørka pølser (?) som jeg har kjøpt på dyrebutikken. De er ikke så store, og han tygger det i små biter. Jeg ga ham det som en liten test rett etter vi flyttet her, for å se om han slappet av når jeg gikk fra ham. Dersom han ikke hadde slappet av, så hadde han ikke spist. Til Lily slenger jeg noen godbiter på gulvet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...