Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

Skrevet

Innser jeg at jeg har praktisert naturlig mattilvenning helt av meg selv, og min mor før meg..

Eneste forskjell er at T har fått grøt (hun har spist sjøl fra skje, om det teller for noe :P ).

I skrivende stund spiser/sutter hun åpen eplebit, gull for kløende gummer! :)

Jeg fant ut at det hadde et navn for en måneds tid siden :lol:

Alenemortilværelse ( man gjør det som fungerer) , en unge som ikke lar seg mate og at jeg ikke kan fordra å lage mat ble til noe veldig "pedagogisk korrekt" gitt :lol:

Men det fungerte. Veldig bra. Matlaging hjemme er lekestund med ungen, vi prater og prøver oss frem. Det er kvalitetstid rett og slett. Der har jeg vært heldig, hadde ikke han elsket matlaging hadde jeg hatet det intenst. Nå koser jeg meg til tider .

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet

Innser jeg at jeg har praktisert naturlig mattilvenning helt av meg selv, og min mor før meg..

Eneste forskjell er at T har fått grøt (hun har spist sjøl fra skje, om det teller for noe :P ).

I skrivende stund spiser/sutter hun åpen eplebit, gull for kløende gummer! :)

Er jeg hysterisk jeg, kanskje? Jeg tørr nemlig ikke det, for hun kan finne på å få av biter av eplet :P

Skrevet

E er i en så morsom alder nå! :heart: hun har begynt å snakke en god del (eller, hun sier mange ord :P ). Hun forteller alle om hundene våre, og snakker om de når vi er borte fra dem. i går skulle hun fortelle gjestene hvem som er hvem av de. Da vi var på plantasjen i går, begynte hun plutselig å rope på morfaren sin. "Moffa, KOM!!", etterfulgt av latter. Så skulle hun peke på blomstene da, men de var jo over alt. Herregud, som jeg elsker den ungen :wub:

  • Like 3
Skrevet

E er i en så morsom alder nå! :heart: hun har begynt å snakke en god del (eller, hun sier mange ord :P ). Hun forteller alle om hundene våre, og snakker om de når vi er borte fra dem. i går skulle hun fortelle gjestene hvem som er hvem av de. Da vi var på plantasjen i går, begynte hun plutselig å rope på morfaren sin. "Moffa, KOM!", etterfulgt av latter. Så skulle hun peke på blomstene da, men de var jo over alt. Herregud, som jeg elsker den ungen :wub:

Ååh, gleeeder meg til Tuva blir eldre (koser oss nå og, da!). Herlige, søte E :wub:

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Rakk ikke ordentlig magebilde vi. Lille Ida kom til verden kl 06.26 i dag. :wub: hun og Bonden er på legekontroll nå, jeg må bare la være å gå i bakken hver gang jeg setter meg opp, så får vi reise til tynset og ha barselopphold der.

Gratulerer så mye :).

Skrevet

Er jeg hysterisk jeg, kanskje? Jeg tørr nemlig ikke det, for hun kan finne på å få av biter av eplet :P

Brekningsrefleksen ligger mye høyere opp på små barn, det er sjeldent et problem. Det sa iallfall min barnevernspedagogutdannete svigerinne som gjør alt etter boka. :)
Skrevet

Tusen takk, får ikke sitert på fon. Rakk sukehus, ble kjørt med ambulanse til Elverum, var der halv tre, bonden kom en liten time etter (de kjørte fort og med blålys) og halv syv var hun ute. Er ikke oppegående enda jeg, så vi blir på Elverum til i morgen. Er ikke noe galt, er nok bare fryktelig sliten så klarer ikke stå og gå uten å svimle så fryktelig.

Skrevet

Brekningsrefleksen ligger mye høyere opp på små barn, det er sjeldent et problem. Det sa iallfall min barnevernspedagogutdannete svigerinne som gjør alt etter boka. :)

Jeg leste en artikkel om en unge som satte en pølsebit i halsen og nesten døde - så jeg ble litt skremt. Men skal prøve å senke skuldrene litt, for jeg er egentlig enig i at det bør gå helt fint. :)

Skrevet

Tusen takk, får ikke sitert på fon. Rakk sukehus, ble kjørt med ambulanse til Elverum, var der halv tre, bonden kom en liten time etter (de kjørte fort og med blålys) og halv syv var hun ute. Er ikke oppegående enda jeg, så vi blir på Elverum til i morgen. Er ikke noe galt, er nok bare fryktelig sliten så klarer ikke stå og gå uten å svimle så fryktelig.

Oi, gikk ganske fort da? Du får slappe av i stede. Jeg var ganske skjelven og gikk fort i bakken de første timene selv - er vel ganske normalt pga blodtap og sånn. :)

Skrevet

Er jeg hysterisk jeg, kanskje? Jeg tørr nemlig ikke det, for hun kan finne på å få av biter av eplet :P

Tror det er større problem når de er eldre. På epler får de bare gnagd og suttet av små biter. Jeg var forsiktig med banan feks, der løsner plutselig større biter. Og myke ting som boller , de kan lage store klumper i munnen.

Jeg er litt "hysterisk" , A får ikke leke med mat i munnen og han fikk smake tyggis for første gang for en uke siden.

Tannbørste og kjærlighet er også "stå/sitt stille".

De fleste er litt mer avslappet enn meg.

  • Like 1
Skrevet

Håper du kommer deg raskt, Rak! :)

Skjønner godt at du syns det er skummelt, soelvd! Jeg moste maten til E selv i starten. Men det er sant det med svelgerefleksene. Eller, jeg har også hørt det, og merket det på E. Det aller verste er når mennesker rundt deg (g barnet) blir helt hysteriske bare ungen hoster.. "HUN BLIR KVALT!!!!!!" eller "HVA SKJER NÅ??!!!!" fikk jeg stadig vekk høre. Det får jeg høre nå også, forsåvidt. Til og med når hun drikker vann...

  • Like 1
Skrevet

Rakk ikke ordentlig magebilde vi. Lille Ida kom til verden kl 06.26 i dag. :wub: hun og Bonden er på legekontroll nå, jeg må bare la være å gå i bakken hver gang jeg setter meg opp, så får vi reise til tynset og ha barselopphold der.

Ååå gratulerer så mye Rak igjen!! Gleder meg noe innmari til å se bilde av henne!!!

Jeg som håpet dere skulle være i elverum en stund, så kunne jeg ha møtt bonden der og gitt han masse stæsj :lol:

Skrevet

Sophia er både morsom og krevende i denne alderen her :lol: Forigårs (tror jeg.) Snakkes hun med faren sin på telefon, så hører jeg plutselig. "Pappa. Jeg må ha nye klær. Nå. Kjole" Sånn helt ut av det blå :lol: :lol: Vi snakket tidligere på dagen om at favorittkjolen hennes var desverre for liten, og hun har tydeligvis tenkt mye på det :lol: Tenker jeg sender han med henne på shopping når han kommer hjem, det blir gøy.. For han kan ikke si nei til henne :aww::lol: De starter tidlig!!

Og vi har noen av de største flyburene som finnes, og det ene står nå inni i stuen som skal males, stuen er helt tom med flykassen i midten (Tenkte å ha maling og malesaker oppe på det for å unngå gulvet :P ) også styrer hun inn og ut der. Hun leker nemlig hus :) Hun hadde hentet litt pynt rundt i huset og puttet fint inni der rundt kantene, dandert med bamsene sine og hentet seg et glass vann, før hun vinket meg hadet bra "Jeg er i huset mitt" :lol::heart:

Idag var det endelig barnehageferie slutt. Og jeg må innrømme det var godt, for nå har hun vært hjemme i fire og halv uke og det begynte å bli mye i lengden :P Hun går på storbarn avdeling også, men begynte der før ferien så godt kjent og sånt. Gikk veldig bra idag, så på øynene at det var litt sårt når jeg dro, men ikke noe gråting og vinket meg avgårde :)

  • Like 2
Skrevet

Ntaw! Fin var hun jammen meg og! :)

Loke: Hehe, ja, det er litt moro det der. Alle de hippe termene for ting folk har gjort i lange tider. Jeg har innsett at jeg er en såkalt "hipster mum", visstnok.. :) Samsoving innimellom for enkelhets skyld, hjemmestrikk og nøstebarn ull (seriøst, i min bok finnes det ikke bedre klær, holder i evigheter gjør de også), bæresjal og ergo (jeg hater å trille vogn, og vesla sover bedre/lengre i ergo), og nå ikke minst, babylead weaning.. :D

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...