Gå til innhold
Hundesonen.no

Fra LC-banen


Hermes
 Share

Recommended Posts

Jeg så deg da vi kom (vi var sene), men etter jeg gikk for å gjøre Hermes klar så jeg deg ikke igjen :) Sees sikkert neste helg, blir spennende å se din løpe!

aha :) jeg forsvant for å ta bilder lenger opp i banen c :) Ja, det gjør vi, er ille spent sjøl :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å han har ikke løpt før nei - morsomt var det kan jeg tenke meg.

Ble litt bekymret for det treet som stod i banen. Bør skjermes med plast gjerde. Har erfart selv at hundene er så fokusert på filla at de springer rett i hindringer. Vår hund sprang rett i et slikt plast gjerde - samme gjorde makkeren i det løpet. Hadde ikke det gjerde blitt satt opp, så hadde de løpt rett i et tregjerde - noe som hadde blitt litt verre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å han har ikke løpt før nei - morsomt var det kan jeg tenke meg.

Han har ikke sett en LC-bane før, men han tok poenget før han det var hans tur :)

Ble litt bekymret for det treet som stod i banen. Bør skjermes med plast gjerde. Har erfart selv at hundene er så fokusert på filla at de springer rett i hindringer. Vår hund sprang rett i et slikt plast gjerde - samme gjorde makkeren i det løpet. Hadde ikke det gjerde blitt satt opp, så hadde de løpt rett i et tregjerde - noe som hadde blitt litt verre.

Tja, litt både og, syns jeg. Hundene skal jo kunne jage i ulendt terreng også, og et tre skal de jo registrere selv om det går fort. Men aldri kjekt med uhell.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Laget han den spesielle 'sutre/søyke' lyden også som er så søt? :)

Samt nesten rygget i bånd og stå på 2. Er så morsomt å se at de virkelig er i sitt element på LC. Selv på hundepart er han ikke i nærheten av iveren og lyd, men LC, DET er grunn til å lage litt lyd. Bare hærlig å se de er så i sitt element - bare å nyte det uansett hvor godt eller ikke de løper.

Jo, de skal jo det, men uhell skjer. Litt bedre at de lærer av å løpe inn i plast gjerde enn rett inn i et tre - store sjanser for å brekke nakken/rygg av det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, mens han ventet jeg tenkte på - har til gode å høre en whippet som lager lyd under løp ^^

Bjeffer ikke vår, bare disse søte lydene jeg digger. Katt gjør han det ikke til hos oss - han jakter de ikke heller når jeg har han løs. Men han har tydelig lyst på at de skal springe og han skal få lov å følge etter. Har kanskje noe med at vi har 2 katter selv og han har fått lært hva det vil si å bli for innpåsliten. Han har respekt for de selv om han ennå gjerne prøver noen spee forsøk på å få de til å leke.

Edit: er Lundii deres også, og løp den?

(morsomt å se andre raser løpe og sannelig tar de det også bra)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige bilder!

Ot, får hundene løpe med langline? Dem får vel ikke det :( Cosmo fikk jeg jo tak i, mer usikker på mr Rio, jeg tror nå som han har kommet ut av skallet sitt så vil det falle i smak!

Tror det hadde blitt litt kluss med langline, kan jo hekte seg. Du få ta med Rio, etter hvert som du blir mer sikker på han, går nok helt bra. Basenji kan vel ta lisens?

Ja, mens han ventet jeg tenkte på - har til gode å høre en whippet som lager lyd under løp ^^

Bjeffer ikke vår, bare disse søte lydene jeg digger. Katt gjør han det ikke til hos oss - han jakter de ikke heller når jeg har han løs. Men han har tydelig lyst på at de skal springe og han skal få lov å følge etter. Har kanskje noe med at vi har 2 katter selv og han har fått lært hva det vil si å bli for innpåsliten. Han har respekt for de selv om han ennå gjerne prøver noen spee forsøk på å få de til å leke.

Hørte en del bjeffing under løp under vårprøven tidligere i år, men whippeten skal helst ikke gjøre det :)

Edit: er Lundii deres også, og løp den?

(morsomt å se andre raser løpe og sannelig tar de det også bra)

Lundii er Lundii sin, hun er her inne på sonen en gang i blant :) Etnahund. Hun var på trening i dag, og stiller på høstprøven neste helg. Etnahund er en av rasene fra gruppe 5 som også kan stille til løp.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...