Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Neei, jeg tror heller ikke gjeterhund er tingen. For å se det omvendt - jeg har testet litt lånehunder av diverse blandinger for å sjekke ut andre typer enn de jeg er vant til, men det ble aldri noen klaff før jeg fant en gjetermiks igjen. Det er noe med typen hund, personligheten og grunnleggende egenskaper som ikke traff. Men tygg litt på rottis da, selv om det kanskje ikke var helt det du så for deg! De kan jo være klovnete og morsomme de og (men det er absolutt hoffe også - iallefall den jeg kjenner!).

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjøp deg en amstaff. Jeg kan hjelpe deg med papirer. Jeg har vært i kamphundmiljøet i snart ti år, jeg har plenty kontakter. Special price for you, bebbe.

Tibetansk mastiff, såklart : Litt usikker på om han er arbeidssom, om han kan stillast ut og brukast til lydigheit og evt. spor, om det er ein hund som kan vere med på alt, om han går overeins

Nå har Soppen skrevet en laaaaaaaaaaaaaaaang mail til en oppdretter! *erte*

Skrevet

Hm, kanskje jeg skal låne meg en rottis, da?

Eller en boxer (det trenger jeg jo ikke å låne, har jo en).

Eller en bull terrier.

Eller noe..

Hmf. :P

Lån deg en bull terrier :D

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Kristin R: Det er Urban Legend`s Breaking Dawn som er parret med NUCH Aragon De Hipabox. Kullet er godkjent i Norsk Boxer Klubb, men nå er jo siden nede p.g.a virus + at det er leeenge siden parringen ble sendt inn, men den har enda ikke blitt lagt ut, så venter å venter på egentlig.

Camilla: Egentlig så syntes jeg at du burde få deg Bullmastiff :-D Savner Baghera jeg, bullmastiff er en herlig rase, jeg syntes passet deg veldig godt.

Skal ikke tvinge deg til å ha boxer igjen, men hadde vært supert om du hadde hatt lyst på boxer igjen også da :-) sier boxer nerden :-D

  • Like 1
Skrevet

Soppen, du må ha en mallorcansk gjeterhund! De er superpene og i følge min tante som bor på Mallorca og har en venninne som har sånn 4-5 stykker så er de supersnille! :D

http://clubcadebestiar.com/

Jeg følte plutselig for å være litt teit og si at jeg virkelig ikke syntes de der var noe fine :P så ut som labradorblandinger jo. Neeeei. Suppen kan ikke ha sånn?!

Skrevet

Jeg stemmer i for boxer jeg! Eventuelt ambull.. Men altså, kan man virkelig engang ha hatt boxer og ikke ha det igjen? :P

Klart, det krever en del leting etter linjer med minstmulig rusk.. Men når du finner en frisk boxer, så er det verdt all letingen!:)

  • Like 2
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...