Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har også lurt litt på det. Men jeg trooor det finnes her også.

Håper det er en rimelig pris,for da skal jeg ha! :D

De tåler hvis det meste av hårstyling,f.eks, rettetang osv.

Skrevet

Oooo, sykt fete! :D Er de lange? Får man dem med clips/spenner så man kan ta dem ut og inn som man vil? Dritkule, hadde ikke hatt noe imot å ha noe sånt i håret! Heftig :w00t:

Edit: Forklaring av min ekstase: De går nok sykt bra til favorittshortsen min, pluss at jeg er over gjennomsnittet glad i håret mitt :innocent:

Edit 2: Veiledende pris??

Skrevet

Jeg har søkt rundt på nettet nå, finner ingen ting i Oslo iallefall. Si ifra om noen finner ut av det, da!

Ble skikkelig gira nå, men vil som Djerve ha dem sveisa på isåfall. :)

Skrevet

Jeg synes også sånne ser dritkule ut! Men jeg ville aldri ha kjøpt sånne laget av ekte fjær, av dyrevelferdsgrunner. Jeg kjøper ikke kjøtt engang liksom, så da er det litt uaktuelt å kjøpe halefjær fra haner som blir slakta kun for det formålet.

ikke at jeg stoler blindt på PETA i alle sammenhenger, men når det gjelder dette synes jeg de sier det veldig kort og greit: http://www.peta.org/...illing-for.aspx

http://www.readymade...hair_extensions

Skrevet

Jeg synes også sånne ser dritkule ut! Men jeg ville aldri ha kjøpt sånne laget av ekte fjær, av dyrevelferdsgrunner. Jeg kjøper ikke kjøtt engang liksom, så da er det litt uaktuelt å kjøpe halefjær fra haner som blir slakta kun for det formålet. :P

ikke at jeg stoler blindt på PETA i alle sammenhenger, men når det gjelder dette synes jeg de sier det veldig kort og greit: http://www.peta.org/...illing-for.aspx

http://www.readymade...hair_extensions

Åja,det tenkte jeg ikke på :no: Synes det er kjempefint,men ikke verdt det for min del når hanene blir avlet og drept pga av at jeg skal ha noe i håret et par måneder.

Skrevet

Men spørs om det er frisører som har falske,så da må man nok bestille de på nettet,og håpe noen er villige til å feste dem for deg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...