Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden vi snart kjøper oss stasjonsvogn har vi endelig plass til et skikkelig bilbur. Sendte i den forbindelse en forespørsel til trønderbur og fikk beskjed om at de trodde målene bredde på 55cm,dybde 85cm,og høyde på 65cm ville passe.

Jeg målte Monti nå og han er 70 cm over ryggen. Da blir vel 80 cm i dybde litt snaut? Hva tror dere?

Skrevet

Dybden på buret bli begrenset av avstanden mellom luke og bakseter. Med mindre dere tenker på å legge ned setene? Ville ikke ha bestilt bur før du vet hvilken bil dere skal kjøpe.

Vi sendte inn forespørsel med tanke på å kjøpe en peugeot 407. Men om den er lengre enn 80 cm i dybden vet jeg ikke. Vi kjøper selvsagt ikke bur før vi vet hvilken bil vi skal ha - undersøkte mest for å vite hva det ville koste. :)

Skrevet

Ville vært enda mer bekymret for høyden på buret! Hvis bikkja forventes å bli 70 cm i mankehøyde, er et bur med 65 cm høyde alt for lavt. Da kan han jo verken sitte eller stå, eller snu seg normalt inni der. Min blir ca 70 høy, og jeg tenker at 80 cm pluss er ok høyde. Fordi han skal ligge en del inni der på trening mv trenger jeg også plass til at han kan ligge komfortabelt, så 80 x 100 (BxL) er nok minimum av hva jeg vil ha. Men spørsmålet er jo om stasjonsvogna deres blir stor nok? Vi hadde en 406, den hadde stort og godt bagasjerom, tror 407 er ganske mye mindre praktisk laget..?

Guest Kåre Lise
Skrevet

Disse std burene som er skrå og 90 dype funker i de fleste st.vgn. Det er ikke så stor variasjon på dybden baki de tror jeg. Men spørs på rett / skrå bakdør da..

Skrevet (endret)

Siden vi snart kjøper oss stasjonsvogn har vi endelig plass til et skikkelig bilbur. Sendte i den forbindelse en forespørsel til trønderbur og fikk beskjed om at de trodde målene bredde på 55cm,dybde 85cm,og høyde på 65cm ville passe.

Jeg målte Monti nå og han er 70 cm over ryggen. Da blir vel 80 cm i dybde litt snaut? Hva tror dere?

Jeg synes det høres veldig snaut ut.

Mikrolabbisen jeg hadde på 22-23 kg/ 49-50 cm høy / 55 cm rygglengde, hadde et bilbur på D:80, B:55, H: 70.

Endret av *mokken*
Skrevet

Mitt er 103 dypt, 82 bredt og 62 høyt. Pøbel er vel rundt 65 cm høy i manken, og selvsagt høyere med hodet. Om han skulle fått plass til å sitte, måtte jeg hatt varebil om han skal kunne stå oppreist. Begge hundene får plass i buret, Pøbel sitt hode går i toppen, men ikke så ille at han blir heeelt krokbøyd. og han ligger aldri rett ut, men krøller seg som regel alltid sammen år han legger seg ned, både inne og i buret.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...