Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg omsider lagt frontpage på hyllen, og konvertert til wordpress. Jeg har også samlet blogg og hjemmeside på en plass.

Valgte å ha hjemmesiden kun på engelsk denne gangen, da informasjonen der (bortsett fra bilder og blogg) nok er mest interessant for oppdrettere/dalmatinerfolk. Bloggen er fortsatt på norsk.

adressen er fortsatt http://www.vandalmis.net

Tar gjerne imot tilbakemeldinger på den, både positivt og negativt.

Hvordan synes folk det er best å se f.eks bilder? Selv foretrekker jeg å se dem slik jeg legger dem i bloggen, altså i stor størrelse med en gang (http://lolapagola.com/blog/), men fordi det var lettvint har jeg lagt inn små bilder på noen av albumene som man må klikke på for å se store, slik som her http://lolapagola.co...lery/dogs/tira/

Men nå har jeg ordnet det slik at det er like enkelt å legge inn mange store på en gang som små, så det er egentlig hips om happ. Jeg hopper ofte over å se bilder som er lagt inn som thumbnails, men kan jo være at jeg er alene om det og.

Burde informasjonen om Casper være en egen underside, slik som stamtavlen? Eller skjønner folk at selve fanen leder til en side og?

Er det noe som mangler?

(vet at siden til Casper er litt rotete enda, er fornøyd med øverste del, men tror jeg har rotet litt i kodingen i nederste del, men prøver å fikse nå.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...