Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stakkars katt.. :( Katten min kom også inn med ene framlappen igjennom halsbåndet her en dag, da ble jeg skikkelig skremt, så det båndet er tatt av og byttet ut med sånn sikkerhetslås bånd.. Han hadde ikke hatt foten lenge igjennom heldigvis, så var ikke noe skader på han da...

Skrevet
:icon_cry: Stakkars pusen.. Jeg har heldigvis chippet katten min, og de få gangene han har gått med halsbånd har han hatt slike sikkerhetshalsbånd.
Skrevet

Veldig viktig å kjøpe halsbånd med skikkelige låser.. Vi hadde et av typen med en sånn smårar lås en gang, endte opp med å måtte klippe av halsbåndet. Det var helt sinnsykt stramt. Det hadde strammet seg når katten klødde seg :/

Noe ala denne typen lås bare i metall

collares_reflec_gato_para%20nota.jpg

Skrevet

Ser de skriver sikkterhetslås, min katt har alltid gått med bånd med strikk i, er det greit?

De skal jo i teorien komme seg ut av det hvis det henger seg fast..

Skrevet

Huff for en sak :(

Jeg ville forøvrig ha valgt clips som spretter opp fremfor strikk. De clipsene går alltid enklere opp, og er så og si umulig å "henge" seg i. Det går jo faktisk an selv om det er strikk i båndet.

Skrevet

Katten jeg hadde før kom titt og ofte hjem med stikk-halsbåndet på ryggen eller med en fot innenfor..

Bruker kun halsbånd med sikkerhetsutløser som jeg tester før jeg kjøper den, for å sjekke at jeg er fornøyd med hvor fort den løser seg opp. Så får jeg heller kjøpe halsbånd oftere. Her i huset er kattehalsbånd forbruksvare :)

(Veldig trist sak)

Skrevet

Får kjøpe det når flåttsesongen er over, katten vår har brukt strikkhalsbånd fra 8uker-4år, aldri mistet de og aldri hatt problemer, nå går han med flåttbånd m strikk, så kan kjøpe et med lås isteden når sesongen er over.. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...