Gå til innhold
Hundesonen.no

Tahlly, Trez og Chili - groenendael og dalmatiner


Recommended Posts

  • Svar 185
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi fikk opprykk til elite i går :D Totalt 267 poeng, vinner av klassen, og med poeng i alle øvelser ble det også gullmerke m/ hvitt

Trez har debutert som junior i utstillingsringen og fått sitt første cert på NBFK sin spesialutstilling i Bergen  Og Tahlly har bestått ferdselsprøven med gode predikater på lydigheten  Nytt

Chili har bursdag i dag, 8 år gammel Bilde tatt av @

Posted Images

Skrevet

Vi har prøvd oss i lydighetsringen igjen :) Kom hjem med førsteplass i klassen, og opprykk til LP2 :D 164,5 poeng :) Kommentar fra dommer: Ryddig fører, litt uryddig hund :P Tahlly er enda en vims av en unghund :) Hele kritikken finnes i bloggen :)

004.JPG

  • Like 3
  • 4 weeks later...
Skrevet

Noen har grodd litt pels i sommer :) Tahlly har nå blitt 18 mnd.

055.jpg038.JPG

Og frøken prikk er også med på tur :)

005.JPG

Tahlly har vokst opp til å bli en herlig gutt, om enn noe blond innimellom :P Han kunne gjerne ha vert bare bittelitt tøffere, håper det kommer med alderen og litt mer selvtillit. Han skal gjennom MH 17.08, blir spennende å se om resultatene der stemmer med min erfaring med han :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Tahlly har løpt sine siste venstresvinger for i år, og endte med cert, 2BHK ene dagen, og flat rød andre dagen. Han skal fortsatt utvikle seg mye i kroppen, men er på god vei :)

002.JPG

011.JPG036.JPG

Merker godt at LP-basillen har festet seg, hadde mye mer lyst til å starte LP enn å løpe venstresvinger i helgen :lol:

  • Like 3
Skrevet

Fineste Tahlly :wub: Og det er klart at lydighet er mye gøyere enn venstresvinger *fnise*
Gleder meg til å se hva dere får til fremover, dere er en knallgod ekvipasje :D

  • Like 1
Skrevet

Fineste Tahlly :wub: Og det er klart at lydighet er mye gøyere enn venstresvinger *fnise*

Gleder meg til å se hva dere får til fremover, dere er en knallgod ekvipasje :D

:icon_redface:

Vi skal i vert fall starte i klasse to til våren :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Siste helseresultat tikket inn i dag, Tahlly ble øyelyst. Dessverre ble det påvist plakk på bakre linsekapsel, venstre øye. Han har grad 2-3, og da er anbefalingen at han ikke skal gå i avl. Heldigvis er dette noe som ikke vil påvirke hverdagen hans, vi fortsetter løpet som før :)

Ikke helt uventet dette for meg, noe har det vert med alle hunder eg har hatt.

Skrevet

Det var leit med øyet :(

Det påvirker hverken syn eller livskvalitet, så det har ingenting å si for Tahlly :) Oppdretteren ønsker at vi øyelyser en gang til for å få en annens vurdering, men det blir nok ikke før neste år.

Skrevet

Det påvirker hverken syn eller livskvalitet, så det har ingenting å si for Tahlly :) Oppdretteren ønsker at vi øyelyser en gang til for å få en annens vurdering, men det blir nok ikke før neste år.

Neida, og det er jo såklart det viktigste, men kjedelig likevel.
  • Like 1
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...