Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg har 500MB og det holder massevis til vanlig surfing og epost o.l. men med engang jeg begynner bruke f.eks spotify online så drar det på seg. Begrenset hva jeg kan se av TV / video.

Skrevet

Jeg har 1GB og det holder i massevis for min del. Har fått tilsendt 2,9 gb fra januar og sendt 403 mb, så jeg er godt innenfor.. he he. Når det er sagt har jeg trådløst nettverk hjemme og bruker jo det da.

Mitt bruk er stort sett surfing, sjekking av epost, wordfeud ol.

Skrevet

For mitt bruk blir det til eventuelle kjøreturer - hvor jeg somregel sjekker FB, legger gjerne ut ett bilde og to, og evnt sjekker mail/vg.no

Spotify står alltid på offline mode, med mindre jeg finner nye sanger, å sånt kan jeg fikse hjemmefra uten problem :)

Skrevet

For mitt bruk blir det til eventuelle kjøreturer - hvor jeg somregel sjekker FB, legger gjerne ut ett bilde og to, og evnt sjekker mail/vg.no

Spotify står alltid på offline mode, med mindre jeg finner nye sanger, å sånt kan jeg fikse hjemmefra uten problem :)

Da tror jeg 1 gb skal holde i massevis. Jeg har 700 mb og sjekker facebook flere ganger daglig, sjekker mail og leser litt nyheter, og litt her inne. Holder ganske akkurat, ligger som regel litt under :)
Skrevet

For mitt bruk blir det til eventuelle kjøreturer - hvor jeg somregel sjekker FB, legger gjerne ut ett bilde og to, og evnt sjekker mail/vg.no

Spotify står alltid på offline mode, med mindre jeg finner nye sanger, å sånt kan jeg fikse hjemmefra uten problem :)

Da er 1 gb mer enn nok.

Skrevet

Jeg har 500mb og det holder for meg i massevis.. Jeg bruker kun mobil nettet når jeg ikke har tilgang på trådløst.. Sjekker som regel fb, spiller og er litt på nettet og har vel ikke enda kommer over 200 mb i hele tatt.. :) Men nå har jeg som regel tilgang på trådløst nesten uansett hvor jeg er..

Skrevet

Bytt til komplett fra telenor og få fri bruk av data ut året! Mange pakker å velge mellom.

http://www.telenor.n...forside_fridata

Netcom har det samme, de har også en type abo hvor du får med et års gratis spotify premium :)

Jeg kan ikke bytte enda (jeg skal, men det blir nok ikke telenor da) på grunn av binding på abn.

Hmm, prøve med 1GB pakken først da (er 99,- i mnd dyrt forresten?) , så får vi se :) Jeg har nok 5-6 mnd igjen av abn.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...