Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 287
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Liten frøken på 507 gr hilser og sier HALLO! Frisk og fin og rimelig våken. Sinna på mor som prøver å vaske for man er da sulten! Uta var kjempeflink og det var jammen jeg å!

Mine søte små Alt nå gnåler mannen om at vi skal beholde en hannhund. Tipper det går over jeg, gir han 6 uker, svusj ønske om at Noddy skal bli boende er søkk borte

Mel: Når nettene blir lange Når dagene blir lange setter veene i gang Margrete suller rundt og mener hun skal ha en sang Så klart at hun skal få det, det sier seg jo selv hun sitter der og surre

Skrevet

Da tror jeg vi kan konkludere med at Tjukka ikke hadde så mange valper likevel. Hun ligger nå å sover, mens de små ammer. Så om det ikke kommer noen etternølere har vi, 4 tisper og 1 hannhund :) Bilder kommer

Så ingen Noddy :P

  • Like 2
Skrevet

Ånei! 3 tisper til også hadde jeg hatt rett :(

Neida, gratulerer, det var da en deilig størrelse på et kull synes jeg, og ikke minst en bra fordeling! :D:hairy: <- for en smiley! Men den smiler sikkert stort i skjegget!

Skrevet

Da tror jeg vi kan konkludere med at Tjukka ikke hadde så mange valper likevel. Hun ligger nå å sover, mens de små ammer. Så om det ikke kommer noen etternølere har vi, 4 tisper og 1 hannhund :) Bilder kommer

Så ingen Noddy :P

Jeg sa da fem, gjorde jeg ikke? Pst, de små dier, mora ammer. Bare for å være klysete :)

Skrevet

Jeg sa da fem, gjorde jeg ikke? Pst, de små dier, mora ammer. Bare for å være klysete :)

Jajaja, jeg har vært på jakt etter flere livmødre (egentlig morkaker) i dag å jeg! Så vi skal være glad for at jeg i det hele tatt har klart å telle til 5 :P

  • Like 3
Skrevet

Jeg håper det kommer en bonus. Den kan hete Nargrete.

Grattis igjen, Margrete! Det er jo bare så artig med enda et sonen-kull. Måtte de alle leve lykkelig og lenge, skål!

  • Like 6
Guest Gråtass
Skrevet

haha, jeg var jo nærmest, med bare en liten skrivefeil. Jeg tippa 5 valper, en tispe og fire hanner. At det ble motsatt var jo bare en bonus liksom :)

Skrevet

haha, jeg var jo nærmest, med bare en liten skrivefeil. Jeg tippa 5 valper, en tispe og fire hanner. At det ble motsatt var jo bare en bonus liksom :)

*slenge over premien, som er damenes helaften på valgfri dag*

Skrevet

Mel: Når nettene blir lange

Når dagene blir lange setter veene i gang

Margrete suller rundt og mener hun skal ha en sang

Så klart at hun skal få det, det sier seg jo selv

hun sitter der og surrer litt med elle, melle, tell

Ref:

Uta hun føder og nøster spretter ut

noen med en innover og noen med en tut

Felles for dem alle er at de er skjønn

så driter vi igrunn i all fordelingen av kjønn

Små søte sjæffis valper har nett sett dagens lys

Og ligner de på mammaen sin så blir det ingen pys

Og onkel Asti passer på at ingentingen skjer

”de er nemlig mine” bjeffer han og bare ler

Ref:

Uta hun føder og nøster spretter ut

noen med en innover og noen med en tut

Felles for dem alle er at de er skjønn

så driter vi igrunn i all fordelingen av kjønn

Gratulerer :D

  • Like 14

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...