Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er fra drammen, og vil gjerne at hunden min skal få andre valper å leke med. Men stoler ikke helt på organiserte valpeslipp. Dexter er en sosial og utadvendt hund. Har mye erfaring med andre hunder fra før. men mest voksne hunder.

Skrevet

Det er da i hvertfall to tollervalper i Drammen Brukshundklubb i passende alder - Bizzi har han vel lekt med før, og i helgen flytter vel Bamse hjem til Eikro &co.

  • Like 1
Skrevet

organiserte valpetreff der man setter valpene i grupper etter størrelse og "mot", og der eiere går mye rundt og ikke står i ro og skravler uten å følge med på valpene- det er bra for valpene. I Hønefoss arrangeres slikt hver uke! sjekk Hønefoss og omegn brukshundklubb. (er vel en times kjøring unna Drammen vil jeg tro). Vi har deltatt på de treffene og måtte også kjøre nokså langt for å delta, men hva gjør man ikke for å få sosialisert valpen på andre raser enn dem man har selv og kjenner flest som har :)

  • Like 2
Skrevet

det er måten de arrangerer valpetreffene som er viktig. om man slipper 30 valper sammen samtidig, og ikke deler opp i grupper, er det stor fare for at noen valper bare får negative opplevelser. Det vil man jo ikke.

  • Like 1
Skrevet

Går an å dra på valpeslipp, ha valpen i bilen og spørre noen du mener virker som passende lekekamerater om de vil treffes og slippe valpene en annen dag. Du er sikkert ikke den eneste som er redd et slikt valpeslipp kan bli i overkant...

  • Like 1
Skrevet

vi skal undersøke valpeslippet, også får vi se om det er noen passende lekekamerater til den der.. Hvor ofte må en valp leke med en annen valp ? :) Takk for alle svar..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...