Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skal gå en del på fjellet i sommer og må ha potesokker med til Eine, men er usikre på hvilke. Hvilke sokker liker dere? Hvordan bruker dere å feste sokkene slik at de ikke faller av? De er tenkt for bruk i tilfelle han blir sårbent etc.

Skrevet
Skal gå en del på fjellet i sommer og må ha potesokker med til Eine, men er usikre på hvilke. Hvilke sokker liker dere? Hvordan bruker dere å feste sokkene slik at de ikke faller av? De er tenkt for bruk i tilfelle han blir sårbent etc.

Jeg kjøpte noen fine fleece-sokker med gummiert pote til Babs i vinter da jeg klippet henne ned og hun plutselig ble "barbeint". De var også ganske lange oppover beinet sånn at de hang bedre på. Mener jeg kjøpte dem hos Buddy - dyre, men veldig bra til Babs. Jeg fester potesokker litt ekstra med sportstape, jeg, da jeg har erfaring med at de lett faller av (men det krever at de har litt lengde opp på beinet).

  • Like 1
Skrevet

Om du skal ha sokker med deg i tilfelle, så kan du få kjøpe et sett eller to av meg. Helt enkle, greie sokker.

Ja, det hadde jo gått an. Hvilke har du og hva vil du ta i pris?

Skrevet

Dogbooties(.com)! Elsker dem. Finnes i curdura og fleece. Har XS til min tispe på 20 kg, da de er små i strl. Anbefales :D

  • Like 1
Skrevet

Det vil jeg tro i alle fall :)

Ville prøvd dogbooties sine fleecesokker med borrelås.

Altså.. Dogbooties sine potesokker er de samme som selges hos flere buddy (I know, da jeg jobber der), men til en mye bedre pris. :)

Skrevet

Jeg har stortsett bare i cordura, bruker fleece kun på vinteren når det er kuldegrader, de slites så fort på fjellet synes jeg. Mine er fra Kobuk, Troll, Dogbooties m.fl. Har i 3 størrelser; (Lira, Laska og Zima/Lillo) og koster en 10'er per stk :-)

Om du fester de stramt med borrelåsen på sokken så faller de ikke av på sommeren, bare husk å løsne på de/ta de av i pausene :-)

Skrevet

Jeg har stortsett bare i cordura, bruker fleece kun på vinteren når det er kuldegrader, de slites så fort på fjellet synes jeg. Mine er fra Kobuk, Troll, Dogbooties m.fl. Har i 3 størrelser; (Lira, Laska og Zima/Lillo) og koster en 10'er per stk :-)

Om du fester de stramt med borrelåsen på sokken så faller de ikke av på sommeren, bare husk å løsne på de/ta de av i pausene :-)

Ok, kjøper gjerne noen :ahappy:

Skrevet

Jeg kjøper en pakke med disse ca en gang i året, de holder veldig bra.

Har de i alle sekker, jakker og vesker (faktisk) bare sånn dersom atte ;) Har også lagt igjen et par hos mamma, pappa og mormor.

Skrevet

fleecesokker er fine når det ikke er vått ute (altså ikke i regnvær). Kraftige cordurasokker gjør nytten også og de kan brukes i regnvær.

handlerimport har fine sokker til barmark/fjellturbruk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...