Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest janson
Skrevet

Kong, div tennisballer og (spesielt) avklipte joggebukseben har vært veldig populære her i huset. :)

Skrevet

Valp: utstlitt kjøkkenhåndkle med knute på, som ble dyppet i vann og lagt i fryseren et par timer.

Voksen: utslitt dongrybukse, klipte av beina og slo knute på dem, vips var de det kuleste i verden.

Har kjøpt dyre leker, men de ser han bare stygt på og finner seg en pinne. Med et dongrybuksebein i hånda er jeg verdens navle :D

Ellers står kong med snor høyt i kurs. Tennisballer er også stor stas, og lekes gjerne med på egen hånd; men det er forbruksvare så det gjelder å kjenne noen som spiller tennis, så får man jevn tilgang på slitte leketøy :D

Skrevet

Ting som piper og kan ristes. Kuma elsker de små fillene som Ozzy linka til over her. Sånne knytta bånd er også kjempegøy for da kan man ha drakamp!

Guest Michellus
Skrevet

Saueskinnsdrakampleker, pipeballer og lærfilleting faller best i smak her.

Skrevet

-Sokker

-Truser

-Pappesker

Av kjøpte leker så er det en sånn som har blitt lekt mest med:

shaunthesheep.jpg

Den rister når man drar den i halen,og Bææer når man trykker den på nesen. Kjempegøy! :D

Har ikke en for øyeblikket,Zara har drept to :P

*inn å bestille ny*

Skrevet

Toppen av alt er ting som har pels og piper. Skinneez er best, men det meste går.

Ellers funker alt som går an å dra i; fra gamle t-skjorter til pinner jeg finner i skogen til bamser til egne drakampleker kjøpt i dyrebutikk.

Deretter kommer baller med pip, men det hender at det er artigere enn vanlige drakampleker, og helt oppe blant drakamp med pip, så det varierer litt. Men sånn generelt er ting med pels og pip top notch :P

Skrevet

De rottebamsene i barneavdelingen på IKEA er en megahit hos oss. Og med en gang vi fikk ham var et gammelt kjøkkenhåndkle med knute i hver ende den kuleste draleken.

Og så er den grisen i latex som grynter når han biter på den også superkul (en anelse enerverende for oss i lengden, men han er så glad i den, så det går bra :) )

Skrevet

Fotballstrømpe med tennisball i ene enden og knute i andre er favoritten her! Ellers går det i andre typer baller med tau i som er veldig gøy å slenge rundt i alle retninger :)

Skrevet

KONG Wubba troner på førsteplassen, uten tvil. Selv om det ligger leker strødd utover, er det alltid denne som ender opp med å bli mest brukt, både av Casper og av hunder som er på besøk. Skikkelig allround leke, piper, god å holde i, god å kaste, god til drakamp, holdbar etc etc. Alt man trenger er en wubba. Liten og råsa er best! Hilsen Casper :-) Venter på en vann-wubba i posten og nå, regner med at den og vil falle i smak. Generelt digger Casper det meste som kommer fra the kong company.

Kong-Wubba-2.jpg

Skrevet

Yndlingens over alle yndlingser er en liten lilla drage pipedyr, den har han ikke fri tilgang til ;) også fikk han en laaaang skange som har masse fin pels, og annenhvert "ledd" er pip, den er også en slager, ogsa har han et esel fra obs, den er godt kost og lekt med, mangler et par ben men like fin forde :) også er tomflasker super kult!

Skrevet

Hjemmelagde leker er mest suksess her i huset.. Oppvask håndkle med knute på,arbeids hansker osv

Men de er også veldig glad i dissa ppe leke bamsene :innocent:

Skrevet

Grim syntes egentlig det bare er gøy å leke for å leke, og ikke som trenings-belønning. Yay liksom. Så når jeg kommer over noe han tenner på som jeg i tillegg får brukt litt under trening, blir jeg megahappy. Sålangt er disse favorittene hans:

http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=L192#

http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=L351

http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=L317

og lærbåndet da. Evig klassiker.

Edit: han er jo ikke helt valp lenger da. :icon_redface:

Skrevet

Plysjdyr uten fyll - som vi heldigvis fant i en svensk matbutikk for under 50,- og en liten, rund kong med lang snor.

Guest atiram
Skrevet

her i huset er det skinneez som er favoritten.

de tøydyrene uten fyll vet du.

mocca har også en pattebamse hun har hatt siden hun var valp.

skulle gjerne hatt en ny slik nå, da den gamle begynner å bli utpattet.

den kom fra kremmerhuset og var egentlig ikke tenkt som hundeleke,..men men.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...