Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Til høsten blir moren min 60 år og vi har tenkt å overraske henne med å reise et sted oss nærmeste i familien.Hadde tenkt å reise et sted i Norge (med fly) og finne på noe morsomt, men jeg er litt tom for ideer. Noen som har forslag eller linker til steder som foreslår ting.

Hadde vært gøy om det var litt annerledes ting, slik at hun får en opplevelse hun ikke vil glemme.

Tenkte på å kanskje reise til Nord-Norge, men er åpen for gode forslag

Skrevet

Hvorfor ikke gi henne en hel uke! Widerøe har norge rundt på salg i sommer, 1975kr for 2 ukers fri reise innenfor sørnorge, midt norge eller nord-norge.

Jeg anbefaler Røst på det sterkeste, det er i Lofoten. Ruting er feks oslo-bodø-røst. Med norge rundt billett kan man utvide: røst-svolvær-leknes-bodø, og dermed få hele lofoten i ett :)

Finnmark er nydelig også. Honningsvåg, nordkapp. Berlevåg, mehamn, vardø, vadsø, kirkenes :) flotte steder!

Skrevet

Lofoten :D jeg har bodd der ett år og det er virkelig å anbefale. Fly til Svolvær, så leier dere bil. Dra til Kabelvåg, lysstøperiet i henningsvær, bo i rorbu, gå turer i fjellet, you name it, anbefales på det varmeste :)

Skrevet

Vet ikke så mye om det, eller om det passer for dere, men dette ble omtalt i lokalavisa for noen dager siden, og konkurrerer visstnok mot andre "steder du bør besøke før du dør" :)

http://www.canvashotel.no/

Oi, DET så spennende ut. Synd at prisen er like høy som energinivået virker å være.. :hmm:

Skrevet

Nord Norge vil nok bli en opplevelse for noen som ikke har vært her før. Fly feks. til Bodø og dra på havrafting til saltstraumen, så ta hurtigbåt til Svolvær og bo i rorbu, evn leie bil og kjøre litt omkring. Da får dere nok dekket en god del naturopplevelse ihvertfall. Bodø er jo en by som man kan gjøre litt byting i, eller Tromsø. Men lofoten er lettere å komme til via Bodø.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...