Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det var virkelig på tide.. Hundebillettene koster jo ganske mye (jeg pleier å betale 900kr t/r for hundens billett) for å få dele på min allerede betalte beinplass, så dette var på høy tid!

Skrevet

Hurra! Jammen på tide! Får se da, om jeg får nyte godt av det når jeg skal nedover før helga. "holdes unna midtgangen" ja - enkelt når man har med seg store hunder. :lol:

Skrevet

Veldig bra!

MEN! Lokaltrafikken i Oslo/Akershus har tatt et steg tilbake og tar nå betalt for ALLE hunder, også dem under 40 cm. Så min lille hund, som sitter på fanget på toget og veier 2,5 kg, må betales barnepris for, mens andre som har med seg opptil flere store bagger og kofferter tar dem med gratis.. Nope, jeg synes ikke det er greit.

(ja, jeg innrømmer glatt at en av grunnene til at jeg ville ha liten hund denne gangen er at de er billigere og enklere å reise med)

Skrevet

Lokaltrafikken i Oslo/Akershus har tatt et steg tilbake og tar nå betalt for ALLE hunder, også dem under 40 cm.

Fra når skjedde det? Vet du det? Er det nytt eller har det vært lenge?

Min hund har 36 cm mankehøyde, og jeg aldri betalt for henne på bussen før. Vi har reist en del med buss siden jeg ikke har førerkort. Men nå må vi altså begynne og betale?

Skrevet

Fra når skjedde det? Vet du det? Er det nytt eller har det vært lenge?

Min hund har 36 cm mankehøyde, og jeg aldri betalt for henne på bussen før. Vi har reist en del med buss siden jeg ikke har førerkort. Men nå må vi altså begynne og betale?

Det har alltid vært barnebillett for hund på bussene i Oslo og Akershus, uansett størrelse. Jeg har sett folk blitt tatt i kontroll på det også...

Men det har ikke vært barnebillett for hunder under 40 cm på lokaltogene, noe som jeg tror er rimelig nytt. Betalte ikke for Odin før ihvertfall. :(

Skrevet

Aldri betalt for jentene på regionstogene pga de er under 40 cm. Er det det som blir borte nå? Fikk ikke lest linken jeg.

I oslo har jeg klippebarnekort til de.

Skrevet

Det har vært barnepris på alle hunder på tog, buss osv i Oslo og Akershus i flere år (men det positive er jo at man i helger og på helligdager kan ta med inntil fire barn eller hunder gratis). Men jeg betaler allikevel aldri for hundene mine, selv når jeg reiser med begge to. :whistle: Det er aldri noen konduktør som har bemerket det, verken på lokaltoget fra Ås til Oslo, eller på regiontogene (der skulle jeg jo egentlig betalt for Tinka).

På regiontog har jeg ikke villet betale nettopp fordi hunden blir presset inn på et trangt sted og vi begge må sitte ukomfortabelt hele veien. Nå som nsb faktisk begynner å vise litt storsinn overfor hundeeiere vil jeg nok begynne å betale for hunden også, siden det tross alt blir satt av to seter. :)

Skrevet

Æsj, ville mye heller hatt valget mellom å betale for ekstra plass eller kunne ha det trangt og ikke betalt for hund. Amira ligger alltid under togsetet så bare hodet sikker frem uansett...

Skrevet

Det ER en ganske ny regel at alle hunder må betales for på toget altså. Jeg har alltid betalt for Chessea, men først forrige uke ble sambo bedt om å betale for mini. Så dessverre er det sånn... Latterlig at NSB skal dra inn penger på absolutt alt. Hurra for statlig eide selskaper uten konkurranse :P

Skrevet

Det ER en ganske ny regel at alle hunder må betales for på toget altså. Jeg har alltid betalt for Chessea, men først forrige uke ble sambo bedt om å betale for mini. Så dessverre er det sånn... Latterlig at NSB skal dra inn penger på absolutt alt. Hurra for statlig eide selskaper uten konkurranse :P

I Oslo og Akershus så er det Ruter som tar pengene for hundebillettene antageligvis, ikke NSB.

Skrevet

I Oslo og Akershus så er det Ruter som tar pengene for hundebillettene antageligvis, ikke NSB.

Det er forsåvidt korrekt ;)

Skrevet

Oslo/akershus har da hatt den regelen om at hunder skal betales for uansett størrelse hvertfall i ti år. At mange konduktører blåser i det, det er en annen sak. :)

Skrevet

Oslo/akershus har da hatt den regelen om at hunder skal betales for uansett størrelse hvertfall i ti år. At mange konduktører blåser i det, det er en annen sak. :)

Nei, seriøst. Konduktøren fortalte sambo at dette var en ny regel, og jeg har selv ved flere anledninger sett på nsb sine nettsider og dobbeltsjekket at hunder under 40 cm går gratis. Som sagt var den en av grunnene til at jeg ville ha mindre hund, da jeg tar mye tog. Så at det er nytt er jeg rimelig sikker på. Buss veit jeg ikke, det tar jeg svært sjelden.

Skrevet

Jeg flyttet til oslo/akershus i 2004, og reiste mye med hund til oslo da jeg hadde kjæreste der to år før, så jeg er 100%sikker på at regelen for storoslo var slik da. :-) men at ansatte ikke kjenner sine egne regler er ikke noe nytt.

Skrevet

Jeg flyttet til oslo/akershus i 2004, og reiste mye med hund til oslo da jeg hadde kjæreste der to år før, så jeg er 100%sikker på at regelen for storoslo var slik da. :-) men at ansatte ikke kjenner sine egne regler er ikke noe nytt.

På toget eller bussen? Bussene har "alltid" hatt den regelen, men jeg trodde ikke togene hadde det. Men det er forskjell på om det er NSB eller Ruter som opererer rutene.

Skrevet

Jeg ville mye heller hatt valget mellom å ikke betale, begge mine store ligger under setet mitt uansett. Nå skal sant sies at jeg ikke kan huske sist jeg betalte for de, uansett hvor lang reisen har vært:)

Det har faktisk skjedd oftere at jeg har blitt trua med bot for å ikke ha billett til min chihuahua på 1,8 kg som sitter på fanget på bussen i oslo. Lært meg å ha med småpenger i tilfelle ja. ;)

Skrevet

Hvis du leser videre står det at det gjelder regiontog.. I Oslo og Akershus er det ikke sånn :( Da betaler man barnepris. Og jo, som Simira mener jeg denne regelen er ny. Jeg har virkelig sjekket det mange herrens ganger. Alltid betalt for Chess, men aldri før for Leja.

Synes å tro at alle konduktører ikke kan reglene er litt rart og jeg da. Greit noen gir f, men ikke ALLE gjennom flere år altså.

Skrevet

Ah, det så jeg ikke. Det synes jeg er dårlig gjort, folk fyller jo opp seter og plass med så mye rart, da burde jo store kofferter og koste noe, og det hadde iallefall vært ganske så uakseptabelt.

Skrevet

Tog også, dvs det som lå under sl, storoslo. Buss har jeg tatt minst mulig. Får ikke sitert på telefon. Bodde på langhus fra 2004 til senhøst 2005, hadde kupongkort til bikkjene. :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...