Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

Kan ikke se fra utlandet :getlost: . Skulle gjerne hatt tilgang til NRK nettv her, de har jo så mye.

Se om du finner den på BBC? Panorama - Euro 2012 - Stadiums Of Hate
Skrevet

Man burde kanskje se litt på HVORFOR det blir sånn, og ikke bære av seg hvor forferdelig det er og spre hat. Just sayin'

Skrevet

Hvorfor det blir sånn? Det er vel fordi det er svært menneskelig å sparke nedover når ting blir vanskelig, enten feilen ligger der eller ikke..

Jeg er forøvrig ikke så skremt av at folk mener det de gjør, det som er skremmende er at det sitter så mange og bare ser på at sånt skjer, uten å si i mot. UEFA har nulltoleranse for rasisme, men gjør de noe med at folk gjør nazihilsen på tribunene? Nei nei, de bare peker for å psyke ut motstanderen. At de flyr på en gruppe asiater som heier på samme lag som seg selv, er heller ikke rasistisk motivert, det er helt sikkert bare rein skjær uflaks..

Men en ting er sikkert. Nå i disse nedgangstider, så er jeg sjeleglad for at jeg er av europisk opprinnelse. Skal jeg bli slått ned og banka opp, så håper jeg da virkelig at det er for en bedre grunn enn at jeg ser ut som jeg gjør.

Skrevet

Man burde kanskje se litt på HVORFOR det blir sånn, og ikke bære av seg hvor forferdelig det er og spre hat. Just sayin'

At det kanskje finnes en årsak, betyr ikke at det finnes noen som helst unnskyldning. Hitler hadde gode grunner han også (iallefall for endel av det han gjorde) - det betyr ikke at det skal tolereres, forstås ihjel eller aksepteres på noe som helst grunnlag. Denne slags oppførsel er motbydelig og enda verre er det at UEFA lukker øynene. Dette er skrevet med forbehold om at jeg tolket utsagnet ditt riktig!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...