Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg våkna egentlig noe med 06 og registrerte at det ikke blei jobb i dag heller.

Så da sov vi til kl 11, og da blei jeg vekka av Sirkus Samurai som lykkelig viste fram de nyeste ørerensingsmetodene sine:

01062012782.jpg

Kl 12:

Vi har kommet tilbake fra tur, og Imouto nyter et sauebogblad til frokost:

Kl12.jpg

Kl 13:

Vi er fortsatt ute, men jeg har henta meg ritz-kjeks. Det viste seg at jentene også likte dem:

Kl13.jpg

Kl 14:

"Wheeeere's the shiiiiba?"

:lol:

Kl14.jpg

Kl 15:

Jeg vasker klær:

Kl15.jpg

Kl 16:

Jentene er fortsatt ute. Jeg hviler fordi jeg er sjuk og likevel gjør ting. Dårlig kombo. Bildet er faktisk ikke arrangert.

:lol:

Kl16.jpg

Kl 17:

Bøtteballetten har kommet hjem:

Kl17.jpg

Kl 18:

Jeg ser utover min del av stua og tenker at det sikkert blir fint en eller annen gang i løpet av de åra vi skal bo her...

Kl18.jpg

Kl 19:

Marvin og Aiko har søkt tilflukt i sofaen hos meg pga klin gal kelpie på andre siden av rommet. (Sjekk blikket på Marvin!

:D ) Imouto ligger oppe på soverommet og hviler:

Kl19.jpg

Kl 20 glemte jeg å ta bilde fordi vi hadde besøk av oppdretteren til jentene.

Kl 21:

Dany the Dragon er i ferd med å gå ned for telling. Er det lov å håpe på litt fred i stua?

Kl21.jpg

Kl 22:

Men nei, så var moroa i gang igjen!

:lol:

Kl22.jpg

Kl 23:

Vi er ute på kveldstur:

Kl23.jpg

Kl 24:

Jeg er SandyHandyCandy, spiser havregryn og har satt fram en øl:

Kl24.jpg

  • Like 4
Skrevet

De jentene dine er så utrolig fine :wub: :wub: Kan ikke dere komme til Namsos så jeg får knipe på og ta bilder dem? :innocent:

Og god bedring :hug:

Skrevet

De jentene dine er så utrolig fine :wub: :wub: Kan ikke dere komme til Namsos så jeg får knipe på og ta bilder dem? :innocent:

Og god bedring :hug:

Åh, jeg har en hemmelig drøm om at du en gang kan ta bilder av dem! :flowers:
Skrevet

Åh, jeg har en hemmelig drøm om at du en gang kan ta bilder av dem! :flowers:

Passer jo bra, for jeg har en ikke fullt så hemmelig drøm om å få lov til å ta bilder av dem :cool:

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Den hagen, ikke har jeg sett den men tror virkelgi den egner seg for hengekøye.

Skrevet

Den hagen, ikke har jeg sett den men tror virkelgi den egner seg for hengekøye.

Den egner seg definitivt for hengekøye, noe jeg tilfeldigvis har og har hatt til lagring i 9 år siden jeg var i Thailand. Men den skal henge på verandaen, trur jeg... *Tenke tenke*

Har dere hver deres del av stua? :huh:

Ja, vi bestemte oss for å gjøre det sånn, og de røde farer og jeg er VELDIG fornøyde med den løsninga, for å si det sånn! :lol: Da kan vi ligge i sofaen på vår del og slappe av mens galskapen holder hoff på andre siden, Aiko slipper å føle at hun må oppdra valpen, og Imouto og Dany kan leke og kose seg når vi går på tur, uten å slite hverandre ut eller måtte følge sånn med på hverandre hjemme. (Og så kan Marvin få komme over til oss hvis han trenger litt fri fra lillesøster).
Skrevet

Dany the dragon :lol: :lol:

Oh yes, she is! :ahappy: Hun er ikke oppkalt ettter Daenerys for ingenting haha

Skrevet

Det min kjære samboer og jeg fniser mest over, er forøvrig at ingen av dere har kommentert hvor vanvittig gjengrodd hagen vår er i ferd med å bli. :teehe: Brennesla vokser opp GJENNOM bordet, liksom! :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...