Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingvilds EFIT 1. juni


Ingvild
 Share

Recommended Posts

Nå er det snart sengetid her i huset, så da slenger jeg likeså godt ut EFIT-bildene mine nå, jeg. :) Det blir noen bonusbilder, men det setter dere sikkert bare pris på.

Dagen startet rundt åtte, da vi var ute en snartur så Geo fikk tisse og se litt på anleggsgartnerne. Ja, det er snø på bakken, ja. God sommer liksom!

7316481378_460952f0dc_z.jpg

Ti over ni hadde jeg dusjet, fôret hunder, satt på en klesvask, lest avisa og spist frokost, og satt og oppdaterte meg litt på sonen. Ved siden av meg stod det en liten blomsterbukett som mamma plukket i skogen i går.

7316482444_d8d386cc38_z.jpg

Kvart over ti satt jeg og så Paradise-finalen. Her hadde Vida nettopp sluppet kulen og Miguel bare wtf lzm.

7316483718_0f44a0e93b_z.jpg

I elleve-tiden var vi ute på tur i den fine skogen vår.

7316485294_941781cf6e_z.jpg

7316486600_7fb2352a2f_z.jpg

Kvart over tolv var vi bare inne og sløvet hele gjengen, her representert ved pus.

7316487682_b579efc65e_z.jpg

Kvart over ett var vi i Stjørdal sentrum for å kjøpe et par småting (som jeg riktignok ikke fant, Stjørdal er ikke så stort), og der slo vi av en liten prat med MarieR. :)

7316489396_a536fcfc15_z.jpg

Klokka kvart over to var det 1,7 kilometer til vi var hjemme.

7316490672_c66bed5fa6_z.jpg

I tre-tiden var det på tide med litt husarbeid. På grunn av anleggsarbeidet her ute blir det en del gjørme og grusstøv, og med tre mennesker, to hunder og en katt tar det ikke lang tid før det ser ganske grisete ut i gangen.

7316491976_2965943239_z.jpg

Klokka fire planla jeg møblering av leilighet.

7316493222_30c029accc_z.jpg

Kvart over fem spiste jeg skikkelig stusslig middag.

7316494516_1d2754a0b2_z.jpg

I seks-tiden drakk jeg en kopp espresso og spiste After Eight. Ja, så vill og gal var jeg faktisk! Før klokka åtte! Ganske drøyt!

7316495588_0f0ab787af_z.jpg

Ti over sju var gærningen og jeg ute og luftet oss litt.

7316497146_f8d521cfbe_z.jpg

Litt over åtte satt Tinka og jeg og lurte på om ikke mamma og pappa kom hjem snart. Og joda, akkurat da kom de! Geo ble med ut for å si hei, og måtte også prate litt med katten. Den samtalen endte i jakt. :P

7316498376_4a9fd5566f_n.jpg 7316499526_5d19d2cf5e_n.jpg

7316500800_41e3087f0c_n.jpg 7316502330_23048b59f0_n.jpg

Kvart over ni satt jeg og pratet med pappa, og pus hintet om at hun ville inn.

7316503520_4ea2199922_z.jpg

Ti over ti skrev mamma og jeg handleliste og la planer for helga.

7316504794_f06ae0058f_z.jpg

Og nå, kvart over elleve, ønsker Tinka og jeg dere god natt! :)

7316520202_98be160f32_z.jpg

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må innrømme det er godt å se at det ikke er bare snø her oppe liksom :aww:

Og for sånn to-tre år siden hadde jeg aldri trodd at du var en paradise hotel-seer, vet ikke hvorfor men det hadde ikke stemt :lol:

Koselig dag og fine bilder. Og jeg mååå bare si hvor fin Geo er altså!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og for sånn to-tre år siden hadde jeg aldri trodd at du var en paradise hotel-seer, vet ikke hvorfor men det hadde ikke stemt :lol:

Jeg er egentlig ikke det, altså! Har sett fem episoder denne sesongen, og utenom finalen er alle fordi jeg har vært sammen med venner som har sett. ;)(Også har jeg fulgt iherdig med i Paradise-tråden. :icon_redface: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Em, Berg og Stræte...

Det utenfor vinduet bortover veien lignet veldig på en kunde jeg har vært til, men det er jo masse hus oppi der så er sikkert ikke der...

(2 hus, et fjøs, stabbur, "polakkleilighet" og et nyere fjøs lengre bort husker jeg.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Brrr! Snø :o

Fine bilder. :) moro å se hvordan folk har det når de ikke er på Ås.

Menne.. Pus. Er det en jente? Trodde det kun var hankatter som kom i den røde tigrede fargen, jeg?! Siden katters fargegener ligger på kjønnskromosomene (nerd!). Anyone?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Em, Berg og Stræte...

Det utenfor vinduet bortover veien lignet veldig på en kunde jeg har vært til, men det er jo masse hus oppi der så er sikkert ikke der... (2 hus, et fjøs, stabbur, "polakkleilighet" og et nyere fjøs lengre bort husker jeg.)

"Masse hus" syns jeg var litt å ta i. :lol: Det er i alle fall ikke hos oss, men er sikkert på en av nabogårdene. :)

Brrr! Snø :o Fine bilder. :) moro å se hvordan folk har det når de ikke er på Ås.

Menne.. Pus. Er det en jente? Trodde det kun var hankatter som kom i den røde tigrede fargen, jeg?! Siden katters fargegener ligger på kjønnskromosomene (nerd!). Anyone?

Pus er jente, ja. Miramuri heter hun. :ahappy: Det er visst sjelden den fargen dukker opp på hunnkatter, men det skjer i blant. Utover det kan jeg ingenting om fargegenetikk på katter. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det gjelder kun de som er flekkete trefarget. Rødstripete er normalt for begge kjønn. Dette f.eks, er min røde hannkatt.

Jepp, vet at skilpadde kun opptrer på hunkatter. Leste om rød nå, og jo, hunkatter er og røde. Dog er det mye mer sjelden enn på hanner, da en hunn må ha to alleler for rød mens en hann kun trenger en for at det skal bli rød farge. SÅÅÅ, da har Maria fått det oppklart. Nerden :P sorry, Ingvild!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En koselig dag for tobente og firbene. Det ser veldig fint ut der, skjønner at foreldrene dine trives. Også på gård og greier. Heldige :)

Gærningen og Tinka er så søte på det ene bildet der de sitter klint inntillhverandre og titter opp :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...