Gå til innhold
Hundesonen.no

Wippetix Benjamin og Anastasia, Tazman


Carro92
 Share

Recommended Posts

Oki, men prikker deg kanskje på ryggen på prøven da, om du ikke ser altfor opptatt ut. Vi kommer for å se og tusle rundt, også var det snakk om at jeg skulle hjelpe Tøfflus med en av salukiene hun skal stille, men det vet jeg ikke enda hva blir av. Tror det blir mange whippeter den helgen, siden de måtte omrokere nå med kun whippet, galgo og sloughi på søndagen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 282
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

På d4a som prøvde litt i standen til fame fikk også gavekort, så var i studio igår, men de kommer nok senere om jeg kjøper de å

Det gikk litt skeis med eiern av bcen, så jeg droppa det. Og jeg hadde jo egentlig falt for en hund i kullet til oppdrettern til Anastasia, som jeg falt for fra dag 1, men skulle egentlig ikke ha

Takker

Oki, men prikker deg kanskje på ryggen på prøven da, om du ikke ser altfor opptatt ut. Vi kommer for å se og tusle rundt, også var det snakk om at jeg skulle hjelpe Tøfflus med en av salukiene hun skal stille, men det vet jeg ikke enda hva blir av. Tror det blir mange whippeter den helgen, siden de måtte omrokere nå med kun whippet, galgo og sloughi på søndagen :)

Det er bare å prikke :) med mindre det er rett før Anastasia skal inn, så er jeg nok ikke så alt for opptatt gitt :P men ja, gleder meg, og er utrolig glad for at de ikke flytta whippet til lørdag, for da hadde jeg hatt et lite problem mtp valpeshow med Benjamin på lørdagen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har vært på 2 utstillinger i helga og 1 lc trening på søndag, og vi forsynte oss litt fra premiebordene på utstillingene :)

På lørdag fikk Benjamin, BIR, BIG 3

Kritikken: Meget tiltalende helhet, maskulint, vakkert hod med flat lang skalle, ovale våkne øyne, fine ører. Moderat vinklet front, sterk lang rygg med fin lendebue, velvinklet bak. Meget velgående med frie og fine bevegelser. Velpresentert

IMG_1542.jpg

IMG_1700.jpg

IMG_1693.jpg

IMG_1789-1.jpg

Anastasia fikk prøve seg på open show :) Ble BIR og BIG 2 :D

Kritikken: Utmerket type, elegant femimin helhet, fint hode, godt uttrykk. Moderat vinklet fram, fin overlinje med god lendebue. Beveger seg med utstråling og driv. Velpresentert.

IMG_1595.jpg

IMG_1607.jpg

IMG_1660.jpg

IMG_1787-1.jpg

Søndag var det bare Benjamin som stilte :) Han ble BIR, BIG, BIS 4 :D

Kritikken: Utmerket hode og uttrykk, korrekt bitt, fine ører, fin hals og overlinje. God front, meget godt vinklet bakpart, fin hale, merket pels og farge. Fine bevegelser, utmerket temperament. Velvist

IMG_1814.jpg

IMG_1821.jpg

IMG_1830.jpg

Rett etterpå, så bar det på LC trening med Anastasia. Ho skulle være støttehund for et par hunder :)

554669_10151392818989112_779923824_n.jpg

295899_10151392819094112_1669634193_n.jpg

Så ja, en aktiv helg, men herregud så morro :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Awh, fine! Kult å se at det er andre Saltnesinger her også! :D

Takk! oo, er du fra Saltnes å? :D

åh, benjamin var helskjønn! :D

Bildet hvor begge ser i kamera og det hvor de står sammen ved vannet var utrolig fine! Flotte hunder :)

Takk, utrolig koslig å høre :D

Neimen, her er du og jo! :D

jepp, jeg er her og jeg, du også ser jeg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, men flytta hjemmefra for ett par år siden, så er ikke mye å se rundt i de traktene (:

aha :)

Så fine hunder :D Vi skal også ha whippet nå, gleder oss masse!

Takk! Da kan du glede deg, for whippet er noen herlige dyr :D

Skjønne hunder du har! :)

Whippsene dine er ganske spesielle utsendemessig, men selvsagt utrolig søte. Er de fra samme foreldre/linjer også?

Takk :D åssen spesielle da egentlig? :P ja, samme foreldre, så de er helsøsken :)

Så søte de er, hele gjengen! Artig at de begge har ståører :D Arti der de står å ser på svanene sammen.

takk, ja, de er utrolig kule med ståørene sine :D de får heldigvis "normale" ører på utstillinger da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...