Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to hunder, og sykler med begge to her for seg. Hvordan kan jeg sykle med begge to sammen nå i båndtvangen? Jeg har de i springer. Går det an å feste to springere, eller løser dere det på en annen måte? Nå er datteren min stor nok til å sitte i sykkelvogn, så da tenkte jeg at det går an å ta seg noen ordentlige turer om dagen.

Guest lijenta
Skrevet

Jeg kobler bare på en hanefot og dem løper sammen på en springer. Det er en vorsteh og en border collie som jeg sykler med.

Edit: hanefoten kobles på springeren

Skrevet

Jeg har alltid sykla med minimum to hunder,jeg har en springer på hver side av sykkelen. Nå bor jeg på et lite traffikert sted ,men når jeg bodde nærmere byen gjorde jeg det samme. Billister har alltid vært flinke til å kjøre utenom:-). Har fungert veldig bra for meg i alle fall:-)

  • Like 1
Skrevet

Hmm. Kanskje jeg skal ta sjansen og prøve? Akita (rottweiler) har en tendens til å "angripe" (for å leke) cockeren når hun blir ivrig, så det kan bli interessant! Men en gang må uansett være den første :)

Skrevet

Hmm. Kanskje jeg skal ta sjansen og prøve? Akita (rottweiler) har en tendens til å "angripe" (for å leke) cockeren når hun blir ivrig, så det kan bli interessant! Men en gang må uansett være den første :)

Alternativt kan du jo gi rottisen en leke, ball ell noe å bære på. Ikke like lett å "angripe" den andre hunden ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...