Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke sko bruker du når du trener hund?


Rottis jentå
 Share

Recommended Posts

Guest Michellus

Jeg bruker som regel mine dogwalkers støvler :) De støtter godt, jeg vrikker ikke føttene og siden de på en måte "låser" ankelleddet, føler jeg at jeg stør og går mye med stødigere. Jeg elsker mine dogwalkers jeg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Alt jeg har san nesten i hvertfall. Fjellstøvler, Jaktstøvler, Joggesko, Sandaler og de skoene jeg har på beina når jeg finner ut av det. Men tror ikke jeg har trent hund i høyhelte eller balerina sko enda :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer an på hva vi trener og hvilke type underlag det er :P

Agility; enten goretex-joggesko el fotballsko

Lp; goretex - joggesko, vinterstøvler, støvler, sandaler eller fjellsko

Spor/søk; fjellsko, joggesko el støvler

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det som passer meg egentlig.

Regn: Gummistøvler, enten høye eller lave og det er KUN viking støvler som gjelder.

Sol og tørt ute: Det som faller meg inn, men mest joggesko/terrengjoggesko

Sol og litt vått ute: Terrengsko som er vanntette, lave gummmistøvler eller skinn jodpurs

Vinter: Vintersko, halvhøye. Jeg går også rundt i "terrengjoggesko" med ekstra ullsokker oppi når det ikke er for mye snø, orker ikke alltid gå i tunge vintersko.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe mye som meg dette ser jeg :P Jeg bruker somregel mine fritids addidas sko, men da jeg bruker samme skoa på jobb og ellers sosialt synes det er litt teit når de til stadighet er skitne når jeg ska ta de på! Er det dårlig vær så bruker jeg fjell"støvletter".

Ingen av skoene er vel spesielt bra for ryggen tror jeg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe mye som meg dette ser jeg :P Jeg bruker somregel mine fritids addidas sko, men da jeg bruker samme skoa på jobb og ellers sosialt synes det er litt teit når de til stadighet er skitne når jeg ska ta de på! Er det dårlig vær så bruker jeg fjell"støvletter".

Ingen av skoene er vel spesielt bra for ryggen tror jeg :P

Jeg har "hundesko" og "privatsko", men nå går jeg i penere sko "privat" enn det man ofte gjør med hunden, blir litt mye sko da, men sko er GØY :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...