Gå til innhold
Hundesonen.no

Åpner du pakken for hunden din?


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

Har ikke testet ut det enda :) Hvis jeg legger noen godbiter inni, så det lukter noe inni pakken, så river han sikkert opp på 2 sek.

Men jeg regner med han åpner selv, elsker nemlig å rive av gavebånd og ødelegge papir, så det går nok fort :P

Skrevet

Pito klarer det ikke selv så jeg gjør det for henne. Men hun står ved siden av og tripper siden hun hører at det knitrer og det betyr godis. Hehe

Skrevet

Har ikke prøvd.. Tror kanskje jeg hjelper henne litt på julaften ja. Tar av tapen og sånn, så kan hun brette ut papiret.

Skrevet

Det klarer de helt selv :) de har allerede prøvd seg på noen somikke var deres en gang! men sånn er det når mor pakker inn mat i pakkene! :P

Skrevet

De klarer hun nok fint selv. Lukter alt for godt av den gaven til at hun ikke skal kunne klare å åpne den selv, for å si det sånn (inni der er det nemlig både tyggebein, godbiter og leverpostei på tube).

Skrevet

Kara er en racer på gaver...Hun åpner gjerne alle sammen...Selv de som ikke er hennes. Hin fikk åpna noen mens jeg pakka inn og, så det ble litt ompakking. Pondus gidder ikke. Kara gjør d jo for han så hvorfor skal han ta seg det bryet? Han står bare litt utålmodig ved siden av og venter på at hun skal bli ferdig så han kan ta innholdet.... :)

Skrevet
...eller klarer den det selv? her klarer mira det selv men vega treger litt hjelp :mrgreen:

de har fått en førjulsgave:)

*ler* nei, her klarer gutten det jammen selv! :cry: -han skal også hjelpe alle andre med å åpne sine... :roll: .hihih

-ifjor var han i det minste en søt liten valp...det blir vel verre i år med det svære droget.. :wink:

Skrevet

toya har ikke prøvd hu... men regner da med at det går greit jeg...

hu får namenam,.... så går sikkert av på null komma niks tenker jeg meg---

Skrevet

Balder åpner selv tenker jeg :D Han rev sundt kalenderen sin og de godbitene var pakket inn i plast, så tror nok han kommer til å åpne pakkene sine på sekunder. Han hjelper også til med å fjerne papp hvis vi har kjøpt f.eks noe platpakket fra ikea :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...