Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris på rabiesvaksine(påfyll)


Recommended Posts

Min mor har da vistnokk ikke råd til å fylle på rabiesvaksinen til bikkjedyret så jeg har sakt meg villig til å betale denne. Noen som aner sånn ca hva den vil komme på prismessig? Eller hva dere betaler? (bruker mest sannsynlig ålesund dyreklinikk da det er den vi har brukt til nå)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du er klar over at man ikke "må" vaksinere årlig - kun minst 3 uker før hunden faktisk skal ut og reise?

Men jeg har dessverre ingen pris å gi. Dette varierer nok en god del fra vet. til vet. Så det lureste er å ringe litt rundt og "shoppe" etter beste pris...

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nye regler :) Så det stemmer som Susanne L sier. Men kan jo være greit å "fylle på" årlig, nettopp fordi det er kjekt om man skal reise spontant.

Jeg forhørte meg i Osloområdet nylig, og det lå på omlag 5-600 inkludert nytt pass stort sett hos alle. Så du kan vel regne med å måtte betale alt fra 3-500 kroner tenker jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har akkurat tatt vaksiner på guttene mine.

Nå gadd jeg ikke ta imot spesifisert kvittering, men hele seansen kom på 1800 kr for følgende:

3 x rabiesvaksine.

3 x vaksine mot kennelhoste.

3 x helsesjekk.

1 x sjekk av irritert øye.

Alt i alt ikke så gal pris synes jeg.

Vil tro du vil måtte ut med ca 500 kr for bare rabiesvaksinen.

Om du bor på et sted med flere veterinærer, ta en ringerunde og sjekk pris.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vaksinerte hunden min i dag, to ulike sprøyter, og det kom på i underkant av 700 kr. Det var ikke rabiesvaksine da, men de "vanlige".

Rabiesvaksinens pris kan være annerledes enn prisen for vanlige vaksiner, for det er jo medikamentet som bestemmer prisen. Og kanskje rabiesmedikamentet er dyrere enn de mot f.eks. kennelhoste? Ulike medisiner, ulike priser. En telefon til veterinærklinikken du har tenkt å bruke vil fort avklare hva det evt vil koste deg. Men før du vaksinerer.... er det strengt tatt nødvendig å vaksinere denne hunden mot rabies?

Jeg vaksinerer ikke hunden mot rabies, da jeg ikke har noen planer om å ta henne med til utlandet, hverken på ferie eller utstilling e.l. Det er ikke nødvendig for oss da. Har moren din noen som helst planer om å ta hunden med på ferie i sommer eller det neste året i utlandet? Hvis ikke, kan rabiesvaksinen trygt droppes. Vi er et rabiesfritt land, så det er ingen fare :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3-400 kr tror jeg at jeg betaler. Men mener at vet'en slenger på en helsesjekk i samme slengen og, uten at jeg merker det.

Jeg kommer nok til å fortsette å vaksinere årlig, bare for å ha det gjort. Har uansett bruk for vaksinen minst en gang i året.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor ringer du ikke Ålesund Dyreklinikk og spør?

fordi dette var utenom tlf tiden deres og på selveste 17.mai jeg lurte på det :P Og jeg har hukommelse osm en gulfisk så tenke sonen kunne hjelpe ^^

Men så det er nye regler ja, så da trenger man strengt tatt ikke ta den før 3 uker før man skal ut av landet. Må man da begynne vakinasjonsprosessen på ny med blodprøve og alt det der? Eller holder det med at dette er blitt gjort når han var valp? Hvordan fungerer denne nye regelen? Noen som har link til akkurat noe om dette, regelverk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du er klar over at man ikke "må" vaksinere årlig - kun minst 3 uker før hunden faktisk skal ut og reise?

Men jeg har dessverre ingen pris å gi. Dette varierer nok en god del fra vet. til vet. Så det lureste er å ringe litt rundt og "shoppe" etter beste pris...

Susanne

Har du link til reglene?

Vil ikke blodprøvene bli tatt lenger?

Gjelder dette til alle land?

Vil det endre noe med utreise til visse land hvis man starter å vaksinere rett før man skal reise istedenfor årlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

695 betalte jeg for 2 x vanlige vaksiner (flerkomponent + kennelhoste) inkl helsesjekk.

tror jeg betalte 375 for rabiesen 2 uker seinere, men da ble den tatt samtidig som 6 valper fikk sine chip og parvovaksiner. Så ca. 450 kanskje på min klinikk.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Har du link til reglene?

Vil ikke blodprøvene bli tatt lenger?

Gjelder dette til alle land?

Vil det endre noe med utreise til visse land hvis man starter å vaksinere rett før man skal reise istedenfor årlig?

Fra 2012 gjelder 3 ukers regelen. Om det er noen unntak så ligger det sikkert på mattilsynet sine sider. Passer oss veldig bra for passet her er gått ut i forhold til de gamle reglene :)

vi skal ta vaksine nå igjen, rabies og de vanlige 3? Siden de ikke skal taes samtidig betaler jeg 575,- pluss 100 eller noe etter noen uker for å dele de opp. Greit nok og det er rett nedi veien :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...